Akademia NFZ na YouTube. Jakie ćwiczenia znajdziemy na platformie?

Oficjalny kanał NFZ-u na YouTube oferuje nagrania wideo, na którym pokazywane są zalecane ćwiczenia. Od początku trwania domowej izolacji systematycznie dodawane są materiały, dotyczące właściwych treningów.

Akademia NFZ od kilku tygodni dzielnie przekazuje wiedzę od ekspertów, dotyczącą ćwiczeń, które możemy wykonać w domu. Co kilka dni na kanale YouTube znajdziemy nagrania wideo pokazujące treningi rozciągające, a także materiały zawierające wsparcie psychologiczne.

Akademia NFZ - co to takiego?

Na oficjalnym profilu na Facebooku projektu znajdziemy następującą informację:

Akademia NFZ dedykowana jest pacjentom, pracownikom podmiotów działalności leczniczej i wszystkim osobom, którym temat zdrowia jest bliski. Na naszej stronie znajdą państwo diety, ćwiczenia, szkolenia e-learningowe, publikacje oraz wiele innych materiałów dotyczących opieki i profilaktyki zdrowotnej. Zespół Akademii NFZ tworzą pracownicy Centrali NFZ oraz współpracownicy - eksperci profilaktyki chorób i promocji zdrowia. Podstawowy cel, jaki postawił przed sobą zespół Akademii NFZ, to bezpłatne upowszechnienie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej promocji zdrowia.

Podczas panujących nowych przepisów, zamkniętych szkół, miejsc pracy czy siłowni, Akademia NFZ rozpoczęła publikację serii filmów, z których dowiemy się, jak prawidłowo się rozciągać. We współpracy z "Pytaniem na śniadanie", materiały Akademii pojawiają się między 8 a 8:45 we wspomnianej telewizji śniadaniowej.

Akademia NFZ na YouTube

Dzięki materiałom dostępnym na kanale i wypowiedzi ekspertów dowiemy się m.in. jak się prawidłowo rozciągać, czym jest trening oporowy, czy jak wprowadzić aktywność fizyczną w domu. Eksperci polecają trening rodzinny, pokazując, jakie ćwiczenia możemy wykonać wspólnie z dziećmi. Część materiałów dotyczy również ćwiczeń wskazanych dla seniorów.

Zobacz wideo Ćwiczenia dla dzieci na koordynację #zostańwdomu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.