Co można pić podczas postu na diecie Intermittent Fasting? Czy kawa jest dozwolona?

Dieta Intermittent Fasting zakłada wprowadzenie do codziennego rozkładu okien żywieniowych przeplatanych z okresami niejedzenia. Nie oznacza to, że w czasie postu należy zrezygnować z picia, jednak trzeba trzymać się pewnych ograniczeń.

Post przerywany może mieć wiele zalet, jednak rezygnacja z jedzenia i niektórych napojów przez większą część doby stanowi nie lada wyzwanie. Wiele osób przechodzących na dietę Intermittent Fasting zastanawia się, które napoje są dozwolone podczas postu oraz czy wypicie kawy zniweluje efekty pracy.

Zobacz wideo Zielone matcha latte. Energetyczny napój pełen antyoksydantów zakończony puszystą pianką [HAPS FIT]

Czy na diecie Intermittent Fasting można pić kawę?

Odpowiedź brzmi: tak. Zanim jednak sięgniesz po filiżankę, zdefiniujmy pojęcie kawy. Nie chodzi o cappuccino czy latte z bitą śmietaną. Podczas postu na diecie Intermittent fasting dozwolona jest jedynie czarna kawa, bez żadnych dodatków.

Co można pić podczas postu przerywanego?

Oprócz czarnej kawy, w przewie od jedzenia możesz pozwolić sobie na te niektóre niesłodzone napoje.

Napoje na IF - woda

Picie wody jest nie tylko dozwolone, ale też zalecane. Ciało może funkcjonować bez pożywienia o kilka godzin więcej, ale bez wody jest już nieco ciężej. Woda jest niezbędna do prawidłowej pracy narządów i mięśni, dlatego pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu nie tylko w trakcie postu, ale także w oknie żywieniowym.

Napoje na IF - woda z cytryną

Jeśli znudzi ci się zwykła woda (może być zarówno niegazowana, jak i z bąbelkami), możesz do niej dodać sok ze świeżo wyciśniętej cytryny. Nie tylko nie wpłynie on na kaloryczność napoju, ale też przyspieszy metabolizm, doda energii i pomoże opanować głód, co jest szczególnie istotne w trakcie postu.

Napoje na IF - herbata

Podobnie jak kawa, zielona herbata może być dozwolona na diecie IF, o ile nie zawiera ona dodatków. Ten napój w najczystszej postaci nie zawiera kalorii, więc nie zniszczy postu. Uważaj jednak na sklepowe mrożone herbaty w butelkach, które zwykle są pełne cukru i innych dodatków. W sklepach można znaleźć bezcukrowe wersje, jednak nie mogą one zawierać słodzików.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.