Co najlepiej zjeść na śniadanie, żeby dostarczyć odpowiednią ilość energii? Odpowiada Ewa Chodakowska

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Pierwsze danie, które zjemy po przebudzeniu, powinno nam dostarczyć energię do działania. Co powinno się znaleźć na naszym talerzu? Śniadaniowe triki zdradziła nam Ewa Chodakowska.

Ewa Chodakowska zdaje sobie sprawę, że przy ćwiczeniach niezbędna jest prawidłowa dieta. Aby dostarczyć organizmowi porządny zastrzyk energii, potrzebujemy bogatego w witaminy i minerały startu. Co przygotować na śniadanie, aby nasz organizm mógł aktywnie zacząć nowy dzień? Zobaczcie, co zdradziła nam popularna trenerka fitness.

Ewa Chodakowska - energetyczne śniadaniaEwa Chodakowska - energetyczne śniadania Ewa Chodakowska - Instagram @chodakowskaewa

Energetyczne propozycje śniadaniowe Ewy Chodakowskiej

Jak słusznie zauważa Chodakowska, śniadanie to pierwszy posiłek po dłuższej, nocnej, przerwie. Z tego powodu powinno być wyjątkowo energetyczne i odżywcze. Dla Ewy pierwszy posiłek w ciągu dnia to chwila dla siebie, podczas której pozytywnie nastawia się na kolejny dzień:

Bardzo celebruję śniadania. Nie jestem osobą, która rano w locie przegryza kanapkę. Śniadanie jest dla mnie momentem na pyszny i świadomy początek dnia

- wyznaje trenerka. Gwiazda fitness sugeruje, aby nasze śniadania były dość obfite i jednocześnie dobrze skomponowane. Co znajdziemy na talerzu samej Chodakowskiej?

Nie wyobrażam sobie śniadania bez porcji białka (głównie jaj), węglowodanów złożonych (dobrej jakości pieczywo na zakwasie lub owsianka) i tłuszczu (awokado lub orzechy)

- zdradza Ewa, dodając, że w pierwszym posiłku muszą się również znaleźć antyoksydanty, takie jak witaminy A i C, magnez oraz polifenole. Bogatym źródłem tych składników są owoce jagód, sok z marchwi, cynamon, surowe kakao oraz jagody goji i acai.

Często też pojawia się rano pyszne zielone smoothie na bazie szpinaku, ogórka zielonego, jabłka i awokado. To moje śniadaniowe must have. Dzięki temu mam porcję energii i cennych składników na cały aktywny dzień

- podkreśla trenerka. Koktajle na bazie warzyw i owoców to doskonały pomysł, aby w smaczny, szybki i prosty sposób dostarczyć witaminową bombę. Przygotowanie smoothies nie zajmuje dużo czasu; zdrową porcję koktajlu spokojnie przygotujemy przed pracą. 

Zobacz wideo Przerwa na kawę - Ewa Chodakowska i Anna Starmach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.