Dieta Locavore to jeden z najnowszych trendów żywieniowych. Na czym polega? Jej zasady są bardzo proste

Dieta Locavore - warto zapamiętać to wyrażenie, bo w tym roku będzie o nim jeszcze głośno. Na czym polega sekret takiego modelu odżywiania? Poznaj główne zasady trendu.

Dieta Locavore to najnowszy trend żywieniowy, który może pomóc ci zrzucić zbędne kilogramy, a jednocześnie zadbać o środowisko oraz lokalny rynek. Czym charakteryzuje się taki model odżywiania? Czy Locavore zdobędzie popularność w Polsce? Zobacz, jakie są główne zasady takiej diety.

Dieta Locavore - główne założenia

Trend Locavore przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych, a jego najważniejszym założeniem jest kupowanie lokalnej, sezonowej i ekologicznej żywności. Przechodząc na tę dietę zwracamy uwagę, aby na naszych talerzach lądowały jedynie te produkty, które pochodzą z rodzimego kraju. W ten sposób nie tylko dbamy o środowisko, lecz także wspieramy rozwój naszego rolnictwa i gospodarki. Owoce i warzywa, które zostały wyhodowane w kraju, w którym mieszkamy, przebywają mniejszą drogę do sklepu, co ogranicza wydzielanie spalin samochodowych czy zużycie prądu. Ponadto lokalne, rodzime produkty dłużej zachowują świeżość oraz poziom konkretnych wartości odżywczych.  

Sezonowe odżywianie - dlaczego jest zdrowsze?

Gdy wybieramy warzywa i owoce, na które aktualnie jest sezon, spożywamy mniej sztucznych konserwantów i barwników używanych, by zachować świeżość produktów na dłuższy okres. Jeśli zdecydujesz się na kupowanie żywności dostępnej lokalnie i sezonowo, twoja dieta będzie się zmieniać razem z porami roku. Taka różnorodność jest bardzo zdrowa dla organizmu. Zróżnicowana dieta, dostosowana do sezonowości roślin, pozwala na maksymalne spożycie witamin, przeciwutleniaczy i minerałów, zawartych w poszczególnych owocach i warzywach, a także na poprawę metabolizmu. Szybsza przemiana materii dzięki diecie, w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami to ważne elementy, jeśli planujemy zrzucić zbędne kilogramy. 

Zobacz wideo Maja Sablewska szczerze o swojej diecie i wykonywanych treningach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.