Kasia Dziurska opowiedziała o swoich zmaganiach z SIBO i Hashimoto. Pokazała zdjęcia przed i po

W najnowszym poście znana trenerka podzieliła się swoimi problemami, które nie tylko wpływały na wygląd jej brzucha, ale także na samopoczucie.

Kasia Dziurska motywuje na swoim instagramowym profilu ponad 400 tysięcy obserwujących. Tym razem opowiedziała fanom o swoich ciężkich zmaganiach z SIBO oraz Hashimoto i pokazała efekt. Trenerka przyznała, że przez długi czas rozważała upublicznienie tych zdjęć. Zwyczajnie wstydziła się swojego ciała:

Zobacz wideo Tarczyca nami rządzi! Na pewno wiesz, jak pracuje ten narząd?
Bardzo długo zastanawiałam się, czy pokazywać Wam wygląd mojego brzucha z czasów największych objawów SIBO... wstyd zabierał mi odwagę ale wiem, że ten post może pomóc wielu z Was, którzy możliwe, że nawet nigdy nie słyszeli o tym czym jest SIBO, tak było i ze mną.

- tłumaczy w swoim poście Kasia. Trenerka wyjaśniła, na czym polegają te często występujące problemy oraz zaprezentowała, w jaki sposób odbijają się na wyglądzie.

 

Czym jest SIBO?

SIBO to zespół przerostu bakteryjnego jelita cienkiego. Objawy:

  • wzdęcia i twardość brzucha
  • gazy
  • bóle brzucha
  • uczucie przelewania i pełności w brzuchu
  • problemy z wypróżnianiem
  • problemy skórne
  • zatrzymanie wody w organizmie
To był dla mnie najgorszy czas, fizycznie i psychicznie, zmagając się jeszcze dodatkowo z Hashimoto.

- zdradza trenerka. Hashimoto to choroba autoimmunologiczna, która jest związana przede wszystkim z układem odpornościowym. Tarczyca reguluje pracę całego organizmu, a problemy z nią odbijają się na funkcjonowaniu innych narządów - bicie serca, zaburzenia miesiączkowania, a także na wyglądzie - odwodniona skóra, wypadanie włosów, nagłe przybieranie na wadze.

Zmiany związane z Hashimoto mogą być tak powolne, że praktycznie niezauważalne. Na tę chorobę cierpi wiele kobiet, które często nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Z problemem przyszło zmagać się także Kasi Dziurskiej.

Na szczęście znalazłam pomoc u specjalistów i aktualnie jest bajka. Samopoczucie jest o niebo lepsze. Jak z resztą widać na zdjęciach. Wymagało to jednak ode mnie sporej pracy i cierpliwości, a wsparcie najbliższych było najcenniejszym lekarstwem i ogromną siłą.

- pisze pod swoim postem trenerka. Jeśli zaobserwowałaś u siebie wyżej wymienione objawy, nie czekaj i skonsultuj się ze specjalistą. Być może będzie trzeba wdrożyć leczenie farmakologiczne w przypadku Hashimoto. Przy SIBO wiele zdziałać może dieta wyłączająca gluten i spożywanie mniejszych porcji, a w niektórych sytuacjach także antybiotykoterapia oraz odpowiednia suplementacja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.