Bez względu na to, jaka pora treningu będzie ci bardziej odpowiadała, w każdej możesz doszukać się wielu zalet. Poniżej przedstawiamy korzyści z przeprowadzania porannych oraz popołudniowych ćwiczeń.
Ograniczysz głód – poranne ćwiczenia przyczyniają się do zmniejszenia apetytu w ciągu dnia, co sprawi, że zjesz mniej i unikniesz podjadania, a w efekcie zrzucisz niechciane kilogramy.
Spalisz więcej tłuszczu – liczne badania wskazują na to, że osoby ćwiczące jeszcze przed śniadaniem są w stanie spalić znacznie więcej tkanki tłuszczowej niż trenujące po posiłku.
Zyskasz energię na cały dzień – poranne ćwiczenia rozbudzą cię lepiej niż podwójne espresso. Trening z rana nie tylko wygeneruje siły do stawienia czoła wyzwaniom dnia, ale też sprawi, że twój nastrój będzie zdecydowanie lepszy.
Twój trening będzie konsekwentny – trening od razu po przebudzeniu nie będzie kolidował z obowiązkami, które musisz wykonać w miarę upływu dnia. Wprowadzenie ćwiczeń do swojej porannej rutyny uporządkuje twój dzień.
Będziesz już rozgrzana – temperatura ciała zwykle wzrasta w ciągu dnia, więc elastyczność, wytrzymałość i siła mięśni mogą zwiększyć się po południu. Mięśnie od razu po wyjściu z łóżka są jeszcze sztywne, przez co ćwiczenia mniej efektywne i podatne na kontuzje.
Możesz mieć lepszy czas reakcji – popołudnie to najlepszy czas na gry zespołowe oraz sporty wymagające szybkiego myślenia i reagowania, ponieważ wtedy zaobserwujesz najlepszy czas reagowania na bodźce.
Hormony zadziałają na twoją korzyść – podczas popołudniowego treningu ciało może wytwarzać więcej testosteronu, który jest ważny przy budowaniu zarówno kobiecych, jak i męskich mięśni. W ciągu dnia zmniejsza się także poziom kortyzolu, który sprzyja magazynowaniu tłuszczu.