Agata Dąbrowska podzieliła się sposobem na efektywny domowy trening całego ciała, z wykorzystaniem taśm treningowych

Taśmy treningowe to podstawowe wyposażenie każdego miłośnika fitnessu. Z ich pomocą podnosimy stopień trudności wykonywanych ćwiczeń, co przyspiesza i polepsza efekty treningu. Jak je wykorzystać w domu?

Trenerka i dietetyczka, Agata Dąbrowska, przygotowała trening całego ciała z wykorzystaniem taśm do ćwiczeń. Dzięki tym ćwiczeniom wzmocnisz swoje ciało bez wychodzenia z domu. Taśmy treningowe to małe i poręczne akcesoria, z którymi możemy ćwiczyć samodzielnie. Jakie ćwiczenia poleca Dąbrowska?

 

Ćwicz w domu z wykorzystaniem taśm treningowych

Dąbrowska zwraca uwagę, aby każde z zaprezentowanych sześciu ćwiczeń powtarzamy 15-20 razy. Staramy się utrzymać powolne tempo. Przy ostatniej figurze musimy pamiętać, by utrzymać pozycję przynajmniej przez 30 sekund w taki sposób, aby odcinek lędźwiowy był cały czas dociśnięty do maty. Wszystkie zaprezentowane ćwiczenia wykonujemy w trzech lub czterech obwodach - tylu, ile pozwala na to nasza kondycja. Dlaczego trenerka poleca wykonywanie treningu z gumami?

Zalety wykorzystywania gum treningowych

Dąbrowska zwraca uwagę, że to doskonałe urozmaicenie ćwiczeń w domu. Gumy mają doskonały potencjał, które stawiają naszym mięśniom dodatkowy opór. Gumy są dostępne o różnej grubości, co wpływa na stopień trudności wykonywanych ruchów. Na co jeszcze zwraca uwagę Agata?

Trening z gumami pozwala na aktywację mięśni głębokich - CORE, często pomijanych na treningu. Praca nad CORE’m pozwala nie tylko poprawić postawę ciała, zwiększyć możliwości na treningu, ale tez przeciwdziałać kontuzjom i bólom kręgosłupa. To doskonały sposób na aktywację mięśni przed treningiem. Wystarczy dodać kilka ruchów na gumach do rozgrzewki np. przed treningiem pośladków, aby lepiej wczuć się w pracujące partie i zupełnie inaczej poczuć pośladek podczas swojego treningu

- komentuje Dąbrowska. 

Zobacz wideo Intensywny trening Kasi Dziurskiej z gumami treningowymi
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.