Czym jest dieta selfie? Ten trend widzisz niemal codziennie na Instagramie

Takich zdjęć w mediach społecznościowych możemy znaleźć naprawdę wiele. Słowo "selfie" przedostało się do świata fitnessu, tworząc zjawisko "diety selfie". Na czym polega i czy może pomóc w walce z otyłością?

"Przed i po przejściu na dietę", "tak zmieniła się moja sylwetka w ciągu ostatniego roku" - w ten sposób najczęściej są podpisywane zdjęcia, ukazujące metamorfozę, której efektami chwalą się szczęśliwe kobiety na Instagramie, zachęcając w ten sposób obserwatorów do zmiany żywieniowych nawyków. Podobnych postów w sieci znajdziecie całe mnóstwo. Jest ich na tyle dużo, że dostały własną nazwę. Poznajcie zasady "diety selfie".

 

Dieta selfie - główne zasady

Przeglądając profile na Instagramie, które są przykładami podążania za trendem diety selfie, można zauważyć pewne powtarzające się schematy. Użytkownicy, których profile wpisują się w ten trend zawierają:

  • Zdjęcia metamorfozy przed i po, wrzucane w momencie, kiedy zauważalna jest bardzo duża różnica w wyglądzie ciała.
  • Codzienne zdjęcia posiłków, często opatrzone liczbą kalorii i przepisem.
  • Zdjęcia z siłowni, nagrania z treningów.
  • Co pewien czas pojawiające się zdjęcia sylwetki, ukazujące postępy w odchudzaniu, zazwyczaj z informacją, o tym jak zmieniła się waga oraz w jakim czasie udało się zrzucić konkretną liczbę kilogramów.
  • Powracające zdjęcia sylwetki w ubraniu, które podkreśla zmianę sylwetki, zarysowujące się mięśnie. Bardzo ważne jest to, aby wybrane ubrania podkreślały wszystkie mankamenty naszej figury i to, w jaki sposób zmieniają się nasze wymiary. Wiele pań na Instagramie pokazuje się w tym samym zestawie przed i po wielkiej metamorfozie. 

Czy dieta selfie to dobra motywacja?

Odpowiedź na to pytanie każda z nas musi przygotować sobie sama. Wszystko zależy od tego, co nas najbardziej motywuje do podjęcia działania. Wiele osób szuka inspiracji na Instagramie, a śledzenie metamorfozy dziewczyny, która wrzuca szczere zdjęcia, ukazujące swoją przemianę, mogą być dla nas dobrym motywatorem. Dietę selfie możemy też zastosować same dla siebie - robiąc zdjęcia i śledząc w ten sposób swoje postępy. W chwilach zwątpienia sięgniemy po telefon czy komputer i zobaczymy, ile już udało nam się osiągnąć. Na pewno nie będziemy chciały zaprzepaścić tego, na co zapracowałyśmy do tej pory! 

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający z MyFitness
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.