Potrzeby żywieniowe wypisane na twarzy? Twoja skóra może dawać ważne znaki

Skóra jest największym organem ludzkiego ciała i pełni wiele istotnych funkcji. Okazuje się, że może również podpowiedzieć, czego brakuje w naszej diecie oraz jakie produkty należy wyeliminować z jadłospisu.

Nadmiar pewnych składników w diecie - podobnie jak ich niedobór - niesie za sobą negatywne skutki dla organizmu. Bez względu na to, czy mowa o białku czy śmieciowym jedzeniu, ich zbyt duża ilość może odbić się na zdrowiu. Aby dowiedzieć się, czy twój sposób odżywiania jest właściwy, bacznie obserwuj skórę na swojej twarzy.

Zobacz wideo Złuszczanie twarzy peelingiem drobnoziarnistym

Twoja skóra powie ci, że czas zmodyfikować dietę

Sucha skóra - jeśli widzisz, że twoja skóra jest sucha, koniecznie zacznij interweniować. Nie chodzi jednak o nawilżanie i natłuszczanie kremami, ponieważ problem tkwi wewnątrz. Winowajcą może okazać się nadmiar kawy i alkoholu oraz zbyt duża ilość sodu w diecie. Sucha skóra to znak, że twoje ciało się odwadnia. Pij więcej wody.

Przedwczesne starzenie - starzenie się jest naturalnym procesem, przez który wszyscy musimy przejść. Jednak nadmiar cukru w diecie oraz palenie papierosów może prowadzić do pojawiania się przedwczesnych zmarszczek. Pierwsze oznaki przedwczesnego starzenia pojawiają się na czole i wokół oczu. 

Trądzik - niedoskonałości skórne wywoływane są głównie przez hormony w organizmie, jednak niektóre czynniki mogą spowodować wysyp krostek. Spożywanie zbyt dużej ilości śmieciowego jedzenia, w którym pełno jest tłuszczu i cukru może mieć negatywny wpływ na kondycję skóry. Wypryski mogą pojawiać się także z powodu nadmiaru produktów mlecznych w diecie.

Sińce i worki pod oczami - pojawiają się zwykle po nieprzespanej nocy oraz w wyniku zmęczenia, ale wpływ na ich powstawanie może mieć także nadmiar kofeiny i alkoholu. Odwodnienie organizmu często często daje o sobie znać w postaci cieni i worków pod oczami. Zamiast przykrywać je za pomocą makijażu, ogranicz kawę i alkohol.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.