Niezwykła metamorfoza mamy dziewięciorga dzieci. Dieta i ćwiczenia pomogły Lisie zrzucić ponad 60 kilogramów

Droga do wymarzonej sylwetki nie zawsze jest prosta, o czym przekonała się Lisa Wright, która zmaga się z nadwagą od wielu lat. Już jako młoda osoba musiała zmierzyć się z efektem jo-jo i próbowaniem wielu różnych diet. W końcu znalazła odpowiedni sposób na walkę z nadwagą.

Wracające jak bumerang kilogramy nie są niczym przyjemnym. Długoletnia walka z nadprogramową wagą często powoduje utratę wiary w to, że kiedykolwiek osiągniemy wymarzoną sylwetkę. Z takimi problemami zmagała się Lisa Wright, która przez wiele lat nie mogła pozbyć się efektu jo-jo.

 

Widmo powracających kilogramów

Wright w przeciągu kilkunastu ostatnich lat wielokrotnie przechodziła na diety, próbując dosłownie wszystkiego. Niestety za każdym razem zrzucone kilogramy wracały. W wieku 20 lat, przed swoim ślubem, Lisa potrafiła się głodzić, przy jednoczesnym wykonywaniu intensywnych treningów kardio. Dziś już wie, że było to błędne podejście - po zarzuceniu treningów i głodówki kilogramy, zaczęły systematycznie wracać. Efekt jo-jo towarzyszył kobiecie przez wiele lat. W tym czasie urodziła ośmioro dzieci, w tym dwie dziewczynki. To dzięki córkom Wright wciąż szukała skutecznej diety - nie chciała dawać złego przykładu oraz by jej dzieci dorastały z problemami, dotyczącymi wizji ciała. 

Dieta ketogeniczna i post przerywany kluczem do szczupłej sylwetki?

Po urodzeniu ósmego dziecka Lisa natrafiła na dietę ketogeniczną (więcej informacji o takim modelu odżywiania znajdziecie w artykule stworzonym z dietetyk Anetą Łańcuchowską), którą postanowiła wprowadzić w życie. Chociaż do tej pory miała problemy z ograniczeniem węglowodanów, udało jej się zastosować zalecane zasady diety i zmniejszyć ich ilość do wymaganych proporcji. Dzięki motywacji i wytrwałości waga zaczęła spadać. W międzyczasie przyszło na świat dziewiąte dziecko Lisy. Naturalnie waga znów lekko podskoczyła w górę, jednak po porodzie kobieta wróciła do diety. Spojrzała też na zdrowe odżywianie z innej perspektywy i postanowiła zastosować jednocześnie post przerywany, o którym więcej możecie przeczytać w tym artykule. Dzięki temu waga zaczęła się zmniejszać - Lisie udało się dzięki temu zrzucić ponad 60 kilogramów! Dla porównania, w najgorszym momencie Wright ważyła prawie 137 kilogramów. 

Post przerywany i dieta keto - przykładowy jadłospis

Lisa po zejściu do niższej wagi dołączyła aktywność fizyczną. Zaczynając od domowych półgodzinnych treningów kardio, włączyła bieganie, a później zaczęła chodzić na siłownię, którą odwiedzała do sześciu razy w tygodniu. Jej obecna dieta wciąż opiera się na zmiksowaniu diety ketogenicznej i postu przerywanego. Tak wygląda przykładowe dzienne menu, po 16 lub 20 godzinach niejedzenia:

  • Lunch: placek z serem i szpinakiem gotowanym na parze;
  • Przekąski: dwa jajka na twardo;
  • kolacja/późny obiad: grillowany kurczak, zapiekanka z boczkiem i zieloną fasolą;
  • deser w ciągu dnia, kilka razy w tygodniu: ketonowe krówki lub lody.
Zobacz wideo Niesamowita metamorfoza! Kamila Saganowska schudła prawie 20 kg!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.