Jak oczyścić się po świątecznym przejedzeniu? Sposoby na poświąteczny detoks

Święta to czas, w którym możemy pozwolić sobie na więcej, co często wiąże się z uczuciem przejedzenia, a nawet dodatkowymi kilogramami. By znów poczuć się lekko, warto zastosować poświąteczny detoks.

Przedstawiamy niezawodne sposoby na poświąteczny detoks. Zastosowanie tych kilku kroków, pozytywnie wpłynie na układ trawienny i podkręci metabolizm.

Zobacz wideo Detoks to dobry pomysł? Odpowiedź nie jest oczywista

Sposoby na oczyszczenie organizmu po świętach:

Postaw na zdrowe koktajle - to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu. Koktajle warzywne zapewniają solidną dawkę witamin, dodają energii, sprzyjają przemianie materii oraz wspierają odchudzanie.

Pij ziołowe herbaty - na trawienie korzystnie wpłynie napar z rumianku. Pokrzywa oczyszcza układ trawienny.

Zrezygnuj z kawy - chwilowe odstawienie kawy sprzyja oczyszczaniu organizmu. Zawarta w kawie kofeina utrudnia wchłanianie minerałów, a picie jej na czczo podrażnia żołądek i może powodować problemy z układem trawiennym.

Dbaj o nawodnienie - picie dużej ilości wody sprzyja oczyszczaniu organizmu. Wodę należy wypijać małymi łykami, pamiętając o zachowaniu niewielkich odstępów czasowych.

Unikaj słodzenia i słodkich napojów - wysoki poziom cukru we krwi jest szkodliwy dla organizmu i niesie za sobą wiele negatywnych skutków dla zdrowia.

Dzień zaczynaj od szklanki wody z cytryną - woda z cytryną zawiera przeciwutleniacze, doskonale nawadnia, przyczynia się do utraty kilogramów oraz wspomaga metabolizm.

Wybieraj lekkie posiłki - na czas detoksu zrezygnuj ze smażenia i ogranicz spożycie tłustych mięs. Unikaj słodyczy i fast foodów. Zamiast nich wybierz sałatkę z dużą ilością świeżych warzyw. 

Jedz powoli - dokładnie przeżuwaj każdy kęs. Skończ w momencie, gdy nie czujesz się jeszcze do końca najedzony. Informacja o zaspokojeniu głodu dociera do mózgu z opóźnieniem, dlatego nie należy się spieszyć.

Pamiętaj o aktywności fizycznej - zamiast intensywnych treningów, postaw na delikatne ćwiczenia rozciągające, które poprawią twoje samopoczucie i pozwolą ci się wyciszyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.