Kasia Bigos zaprezentowała trening w stylu Jennifer Lopez. Te ćwiczenia pomogą w wyrzeźbieniu zgrabnych pośladków

Marzy ci się zgrabna pupa? Niejedna z nas, patrząc na kształty Jennifer Lopez, zastanawiała się, w jaki sposób ćwiczyć, aby osiągnąć zbliżone efekty. Jak wyrzeźbić pośladki? Z pomocą przychodzi trening Kasi Bigos.

Czas po świętach to idealny moment, aby rozpocząć z nową dawką motywacji regularne treningi. Wiele z nas szuka skutecznych i prostych do powtórzenia w domu ćwiczeń na zgrabne pośladki. Ciekawą propozycję znalazłyśmy u trenerki i dziennikarki Kasi Bigos, która stworzyła trening inspirowany ćwiczeniami Jennifer Lopez. Zestaw dziewięciu ćwiczeń pomoże w wyrzeźbieniu pupy.

 

Trening na pośladki w stylu Jennifer Lopez

Do wykonania ćwiczeń potrzebujesz jedynie kawałka podłogi, krzesła oraz jeśli posiadasz taśmy treningowe, jako dodatkowe obciążenie do zwiększenia intensywności. Każde z pokazywanych ćwiczeń wykonujemy po 30-40 sekund. Kasia podkreśla, że każdą figurę wykonujemy bez przerwy, jedna po drugiej w trzech lub pięciu seriach. Trenerka zaznacza, aby dopasować intensywność do swoich możliwości - czasem taśmy treningowe mogą za bardzo podnosić stopień trudności i powodować bóle. Po właściwym rozgrzaniu ciała przechodzimy do wykonywania następujących ćwiczeń:

  • Kładziemy się na macie lub podłożu, uginając nogi w kolanach i stawiając stopy na lekkim podwyższeniu. Jeśli pozwala nam na to kondycja, umieszczamy taśmę tuż nad kolanami. Ręce puszczamy luźno wzdłuż tułowia. Ruch polega na podnoszeniu do góry pleców i pupy. W wersji dla zaawansowanych wydłużamy ćwiczenie o rozciągnięcie taśmy kolanami, w momencie, gdy oderwiemy tułów od podłoża.
  • Zostajemy w pozycji leżącej ze stopami na podwyższeniu. Następnie, jedną z nóg podnosimy do góry, cały czas ją uginając w kolanie.
  • W trzecim ćwiczeniu kucamy na podłożu, wyciągamy wyprostowane ręce przed siebie i staramy się rozciągnąć taśmę treningową, umieszczoną na udach. Staramy się utrzymać wyprostowane plecy i pilnujemy równowagi.
  • Kolejnym zadaniem jest klęk podparty z wyrzutem nogi w tył. Ćwiczenie możemy wykonywać z gumą treningową lub bez, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z trenowaniem.
  • Następnym ćwiczenie to lekka modyfikacja pierwszej figury - jedyną różnicą jest oparcie stóp o podłoże, zamiast podwyższenie.
  • Do tego ćwiczenia wykorzystujemy krzesło, na którym opieramy  górną część pleców. Staramy się zachować równowagę stopy trzymając twardo oparte o podłogę. Wyciągamy ręce przed siebie i wykonujemy lekkie skłony, utrzymując napiętą taśmę.
  • Na krześle umieszczamy jedną stopę w taki sposób, jak na nagraniu, i wykonujemy przysiady, pilnując prostych pleców i napiętej taśmy.
  • Przedostatnią figurą są skłony połączone z wyskokiem oraz takim ruchem nóg, jaki wykonujemy podczas pajacyków.
  • W ostatnim ćwiczeniu staramy się wykonać skłon, a następnie odchylić ugiętą nogę w kolanie na zewnątrz ciała w taki sposób, aby lekko napiąć taśmę treningową.

Taki zestaw to prawdziwy wycisk! Nie zapomnij na końcu o ćwiczeniach rozluźniających napięcie mięśni oraz porządnej porcji wody.

Zobacz wideo Trening na kształtną i jędrną pupę. To będą najefektywniejsze 3 minuty w Twoim życiu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.