Kasia Dziurska rozwozi posiłki dla osób starszych. Dołączyła do grona wolontariuszy akcji "Posiłek dla Seniora"

Sytuacja związana z koronawirusem jest szczególnie trudna dla seniorów, ponieważ to właśnie oni oraz ci obciążeni chorobami są najbardziej narażeni na zakażenie wirusem.

W trosce o seniorów powstaje wiele akcji mających na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Chętni wolontariusze w czasie trwającej epidemii zobowiązują się do bezpiecznego dostarczania produktów spożywczych oraz innych dóbr pierwszej potrzeby. Do grona działaczy dołączyła Kasia Dziurska, która postawiła na dowóz jedzenia osobom starszym w ramach akcji "Posiłek dla Seniora".

Na instagramowym profilu Kasi Dziurskiej pojawiła się informacja dotycząca kampanii, w której wzięła udział sama trenerka. Jako wolontariuszka własnoręcznie dostarczyła seniorom torby z posiłkami. 

Kasia Dziurska dołączyła do akcji "Posiłek dla Seniora"

 
Dzisiejszy poranek spędziliśmy na rozwożeniu posiłków dla naszych Seniorów. Cieszę się, że mogłam dołączyć do grona wolontariuszy, dać troszkę od siebie, zaczęło się od wpłacenia cegiełki na zrzutka.pl, a skończyło na bezpośrednim, bezpiecznym spotkaniu z cudownymi Seniorami. Ich uśmiech i wdzięczność są bezcenne.

- opisuje Katarzyna. Pomysłodawczynią kampanii "Posiłek dla Seniora" jest szefowa marketingu Grupy Warszawa. Pracownicy lokali gastronomicznych włączyli się w akcje pomocowe i gotują dla potrzebujących seniorów. Aby pomóc osobom starszym, przyrządzają dla nich świeże i zbilansowane dania na cały dzień. Członkowie kampanii zaznaczają, że osoby po sześćdziesiątym roku życia stanowią aż 22 procent Warszawy.

Podaruj wielkanocne zakupy samotnej starszej osobie

"Posiłek dla Seniora" nie jest jedyną kampanią wspierającą starszych w tym trudnym czasie. Przypominamy o trwającej akcji Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, pt "Podaruj wielkanocne zakupy samotnej starszej osobie", którą wspiera Plotek. Akcja powstała po to, by zapewnić namiastkę świątecznej atmosfery samotnym seniorom, którzy nie mogą liczyć na obecność i wsparcie bliskich.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.