Agata Hincyngier pokazuje swoje ulubione ćwiczenia na piękne ramiona. "Chyba żadna z nas nie chce mieć galarety"

Jak w domu ćwiczyć poszczególne partie ciała? Wielką pomocą są profile instagramowe trenerek, na których znajdziemy domowe wersje treningów. Dzisiaj przyglądamy się propozycji Agaty Hincyngier, która pokazuje, w jaki sposób wyrzeźbić ramiona.

Piękne ramiona - żaden problem! Potrzebujesz jedynie dawki motywacji oraz trochę miejsca w pokoju. Ten trening Agaty Hincyngier może przynieść doskonałe rezultaty. Pamiętaj o systematyczności i do dzieła! Ćwiczenia wykorzystują ciężar naszego ciała oraz gumę treningową, którą z powodzeniem można zastąpić butelkami z wodą.

 

Agata Hincyngier pokazuje skuteczny trening na ramiona

Trenerka motywuje swoich obserwatorów do aktywności fizycznej w domu - sprzęty dostępne na siłowni zastąpimy... krzesłem, butelkami z wodą lub puszkami. Jeżeli posiadamy taśmy treningowe - mamy pełen komfort wykonywanych ćwiczeń. Trening polecany przez Agatę składa się z pięciu prostych ćwiczeń:

  • wznosy ramion i uginanie przedramion - cztery serie po 15 powtórzeń;
  • wyciskanie i przyciąganie - trzy serie po 15 powtórzeń;
  • pompki, jeden z trzech wariantów do wyboru, tak aby dostosować ćwiczenie do swoich sił i możliwości - cztery serie po 10-15 powtórzeń ;
  • wypychanie ramion - trzy serie po 10-12 powtórzeń;
  • odwrotne pompki - cztery serie po 10-15 powtórzeń.

Przy pierwszym, drugim i czwartym ćwiczeniu wykorzystujemy gumy oporowe lub butelki z wodą albo puszki, jako obciążniki. Odwrotne pompki wykonamy, opierając się rękami o krzesło, łóżko lub kanapę. W przypadku, gdy nie posiadamy wspomnianej gumy, podnosimy wybrane obciążniki w taki sposób, jakby to były ciężarki. Pamiętajmy o poprawnej rozgrzewce , w przeciwnym razie narażamy siebie na zakwasy i naciągnięte mięśnie. Po zakończeniu treningu wykonajmy relaksujący stretching lub kilka figur jogi, które pozwalają na rozluźnienie ciała i dodatkowo pozwolą nam pozbyć się napięcia. 

Zobacz wideo Julia Wieniawa i Paulina Sykut-Jeżyna ćwiczą jogę w domu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.