Speed Keto to połączenie diety ketogenicznej i Intermittent Fasting. Jakie są jej zasady? Czy warto ją stosować?

Speed Keto to połączenie diety ketogenicznej i Intermittent Fasting. Jakie są jej zasady? Czy warto ją stosować?

Nowa wersja diety ketogenicznej ma na celu zwiększenie korzyści wynikających z tradycyjnej diety keto. Niektórzy specjaliści uważają, że może być ona bardziej zrównoważona.

Jeśli słyszałaś o diecie ketogenicznej, zapewne zdajesz sobie sprawę, że to dosyć restrykcyjny sposób żywienia, który trudno utrzymać na dłuższą metę. Mimo wszystko istnieją dowody, że fani diety o wysokiej zawartości tłuszczu przy ograniczeniu ilości węglowodanów chudną, mają więcej energii i mniejszy apetyt na cukier, a ich skóra wygląda lepiej.

Czym jest dieta Speed Keto?

Speed Keto jest połączeniem tradycyjnej diety ketonowej (składającej się z 60 do 70 procent tłuszczu, 15 do 30 procent białka i 5 do 10 procent węglowodanów) oraz postu przerywanego (IF), który polega na naprzemiennym stosowaniu różnych okresów postu z oknami żywieniowymi. Jedną z najczęstszych metod IF jest metoda 16:8 , w której post twa przez 16 godzin, a w ciągu następnych 8 godzin można jeść.

Celem diety Speed ??Keto jest przemodelowanie diety do jednego posiłku dziennie, co musi być zgodne z wytycznymi keto dotyczącymi wysokiej zawartości tłuszczu oraz niewielkiej ilości węglowodanów. Taki sposób odżywiania zdecydowanie ułatwia poszczenie w czasie okien żywieniowych.

Ograniczenie węglowodanów przy zwiększonej podaży tłuszczu ma doprowadzić organizm do stanu ketozy, czyli takiego, w którym ciało zaczyna spalać tłuszcz zamiast zapasów węglowodanów, co w efekcie może prowadzić do utraty wagi.

Czy można schudnąć na diecie Speed Keto?

Zarówno klasyczna dieta keto, jak jej odmiana Speed Keto może przyczynić się do utraty masy ciała. Chudnięcie idzie w parze z deficytem kalorii, a im mniejsze jest okno żywieniowe, tym większe prawdopodobieństwo, że do organizmu zostanie dostarczona mniejsza ilość kalorii.

Choć metoda Speed Keto służy odchudzaniu, nie jest ona uznawana za zdrową, gdyż eliminuje wiele pokarmów o dużej zawartości składników odżywczych. Nie jest to dieta długoterminowa, a po jej zakończeniu można spodziewać się powrotu straconych kilogramów. Pamiętajmy, że utrata masy ciała zależy od deficytu kalorii. Podobny efekt można więc osiągnąć odżywiając się w sposób racjonalny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.