Pilates w domu? Dzięki tym kanałom na Youtube zamienisz pokój w salę ćwiczeń

Do prostych ćwiczeń z zakresu pilatesu wystarczy kawałek przestrzeni i mata do ćwiczeń. Pilates jest doskonałym rodzajem treningu - jakie są jego zalety i gdzie znaleźć najlepsze propozycje zajęć w domu?

Pilates to rodzaj treningu, podczas którego nie musisz się martwić o specjalne akcesoria do ćwiczeń. Warto podkreślić, że pilates to niezły wycisk - niech nie zmyli nikogo fakt niewykorzystywania ciężarków, taśm oraz gum treningowych. Gwarantujemy, że po odpowiednim treningu będziesz nieziemsko zmęczona. Jest to jednak efektywne zmęczenie - ćwiczenia wykonywane regularnie mogą przynieść wiele korzyści. 

Domowy pilates - top trzy kanały na Youtube, dzięki którym naprawdę się zmęczysz

Na czas domowej izolacji idealnym sposobem na niezaniedbanie kondycji są ćwiczenia online. Na platformie Youtube możesz znaleźć wiele wartościowych i darmowych kanałów z treningami. Wybrałyśmy trzy różne propozycje, gdzie znalazłyśmy łatwe do powtórzenia ćwiczenia.

POPSUGAR Fitness

Na oficjalnym kanale magazynu "Popshugar" znalazłyśmy obiecujący 25-minutowy trening pilatesu, który pomoże w wyrzeźbieniu m.in. mięśni brzucha, ramion i pośladków. Trenerka pokazała właściwą rozgrzewkę, następnie ćwiczenia, które bez problemu wykona osoba początkująca swoją przygodę z ćwiczeniami.

eFit30

Zajęcia z pilatesu prowadzi instruktorka Kate Mackenzie, która podczas tych ćwiczeń skupiła się na rozluźnieniu pleców i kręgosłupa. To tylko kwadrans treningu, a od razu po zakończeniu poczujesz się odprężona.

FitnessBlender

To najdłuższy trening z tego zestawienia. 35-minutowe zajęcia upłyną ci jednak niesamowicie szybko - różnorodność ćwiczeń sprawia, że trening nie jest monotonny. Pokazywane na wideo ćwiczenia skupiają się na dolnych partiach ciała.

Zalety Pilatesu

Pilates możemy zaliczyć do treningu ogólnorozwojowego, dzięki temu, że płynie z niego naprawdę wiele korzyści dla całego ciała. Do tych najważniejszych należy:

  • wzmocnienie mięśni całego ciała;
  • poprawa postawy;
  • zapobieganie problemom z kręgosłupem;
  • likwidacja cellulitu;
  • ujędrnianie sylwetki;
  • rozciąganie mięśni;
  • poprawienie koordynacji ruchowej;
  • obniżenie poziomu stresu;
  • nauka prawidłowego oddychania;
  • wspomaganie odchudzania. 

Ćwiczenia z pilatesu posiadają różne stopnie zaawansowania. Każdy trening może skupiać się na innych partiach ciała. Pilates to nie tylko dobry trening dla ciała, lecz także lekcja samoświadomości nadająca się dla osób w każdym wieku. 

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazuje ćwiczenia, które możesz wykonać w domu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.