Nie jesteś jeszcze gotowa na lato? Te wskazówki pomogą ci osiągnąć wakacyjną sylwetkę bez wychodzenia z domu

Jeśli nie czujesz się przygotowana na lato, twoje wakacyjne ciało prawdopodobnie zostało przykryte niechcianą warstwą tłuszczu. Dzięki kilku wskazówkom będziesz mogła pozbyć się jej nawet w zamknięciu.

Mimo że wakacje 2020 stoją pod znakiem zapytania, lepiej przygotować się do nich zawczasu. Wyjątkowa sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa zatrzymała nas w domach, ale nie jest to powód, by rezygnować z treningów. Siłownia i niektóre aktywności na świeżym powietrzu nie wchodzą wprawdzie w grę, ale istnieje cała gama ćwiczeń, które można wykonać w domu.

Skuteczne ćwiczenia, które z powodzeniem wykonasz w domu

Domowy trening jest niezależny od warunków atmosferycznych, czy liczbie osób obecnych w siłowni. Wiele wykonywanych dotychczas ćwiczeń można przenieść do wnętrza domu. 

Postaw na trening oporowy

Podnoszenie ciężarów może być przydatne nie tylko do budowania masy mięśniowej. Trening oporowy pomaga również w utracie tłuszczu. Do wykonania ćwiczeń możesz użyć obciążników kettlebell oraz hanti. Jeśli nie przepadasz za tego typu sprzętami, wybierz pasy lub gumy oporowe, które są dostępne w różnych wariantach wytrzymałościowych. Możesz używać ich także do rozciągania.

Zwiększ metabolizm dzięki sesjom HIIT

Ten rodzaj treningu jest szczególnie polecany osobom, które chcą spalić tłuszcz. Proces ten może trwać nawet do 24 godzin po zakończeniu ćwiczeń. Treningi HIIT polegają na przeplataniu ze sobą ćwiczeń o wysokiej i niskiej intensywności. HIIT może również skutecznie przyspieszyć metabolizm, co pozwala na szybszą utratę kilogramów. 

Zdobądź domowe urządzenie do ćwiczeń wysiłkowych

Wiele osób uważa, że zakup własnego sprzętu jest największą motywacją do działania - nie zmarnujemy przecież pieniędzy. Najlepszą domową opcją jest rower stacjonarny, bądź orbitrek. Ogromnym plusem posiadania takiego urządzenia w domu jest nieograniczona możliwość korzystania, np. podczas oglądania telewizji.

Aby bezpiecznie wykonać domowy trening, należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim należy zadbać o miejsce do ćwiczeń - nic nie powinno stać nam na przeszkodzie. Równie ważny jest także wygodny strój który nie ogranicza ruchów. Pamiętajmy, że naszym obowiązkiem przed każdym treningiem jest rozgrzewka połączona z lekkim rozciąganiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.