Ewa Chodakowska radzi, w jaki sposób lepiej kontrolować swoją dietę. Trenerka namawia do kilkudniowego eksperymentu

Ewa Chodakowska namawia obserwatorów na Instagramie, aby postarali skupić się na tym, jak wygląda ich codzienny sposób odżywiania. Często nie jest to proste zadanie, zwłaszcza przy wielu obowiązkach. Trenerka poleca wypróbowanie jednego ze swoich sposobów.

Ewa Chodakowska postanowiła rzucić garść inspiracji dla tych z nas, które mają problem z utrzymaniem diety. Trenerka zauważa, że przez funkcjonowanie w trybie "autopilota" w ciągu dnia może nam umknąć wiele rzeczy. Jaki sposób na kontrolowanie diety ma Chodakowska?

Ewa Chodakowska o diecieEwa Chodakowska o diecie Ewa Chodakowska - Instagram

Ewa Chodakowska zdradza swój sposób na pilnowanie diety

Szybkie tempo życia powoduje, że często nie jesteśmy w stanie kontrolować dokładnie tego, co ląduje na naszym talerzu. Potem zastanawiamy się, dlaczego teoretycznie zdrowe odżywianie nie przynosi rezultatów. Ewa namawia, aby przeprowadzić kilkudniowy eksperyment:

Przez większość dnia pracujesz w trybie autopilota i jest to normalne, ma to swoje plusy. Niestety, kończy się to brakiem uwagi przy jedzeniu. Dlatego spróbuj przez tydzień notować wszystko, co trafia na twój talerz

- zachęca Chodakowska na Instagramie. Jakie są zasady przeprowadzenia tego wyzwania?

Trenerka namawia na prowadzenie żywieniowego dziennika 

Oprócz spożywanych posiłków, musimy zanotować:

  • wszystkie przekąski;
  • wypite soki i inne napoje;
  • gryzy i próbowania przygotowywanych potraw;
  • godziny i miejsca kolejnych posiłków.

Trenerka poleca również, aby zwrócić uwagę, po które produkty sięgamy w określonym nastroju; po co sięgasz, jak odczuwasz stres? Taki kilkudniowy jedzeniowy dziennik może być ciekawym ćwiczeniem, które nauczy nas uważności przy jedzeniu, a także pozwoli wyeliminować tzw. puste kalorie. Takie dokładne przyjrzenie się swojej diecie może również pomóc, jeśli zastanawiamy się, które produkty pogarszają nasze samopoczucie albo wywołują problemy np. z cerą. Eksperyment jest naprawdę ciekawy i może nas doprowadzić do zaskakujących wniosków. 

Zobacz wideo Przerwa na kawę - Ewa Chodakowska i Anna Starmach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.