Intensywny domowy trening z Kasią Rain. Zobacz, jakie ćwiczenia zaleca trenerka modelek

Kasia Rain to trenerka modelek, której ćwiczenia zostały docenione przez światowe domy mody. Polka była oficjalną trenerką uczestniczek w holenderskim programie "Next Top Model". Jakie ćwiczenia trenerka poleca na czas domowej izolacji?

Katarzyna Rain to doświadczona trenerka fintess z sukcesami. Na jej propozycje treningowe szczególną uwagę zwrócił świat mody, podając jej ćwiczenia za doskonały przykład dla modelek, które muszą pozostać w formie. Kasia nie zostawia swoich instagramowych obserwatorek i na czas domowej izolacji wrzuca coraz to nowsze treningi, które pozwolą nam zachować kondycję.

 

Kasia Rain zachęca do domowych treningów

Intensywne i efektywne ćwiczenia w domowych warunkach? Tak, jest to możliwe! Popularna trenerka modelek zamieściła na swoim Instagramie nowe propozycje treningu, do którego potrzebujemy jedynie trochę wolnej przestrzeni w domu. Kasia pokazała zestaw czterech prostych do powtórzenia figur - każdą z nich wykonujemy przez trzydzieści sekund z możliwie jak najkrótszą przerwą pomiędzy każdym ćwiczeniem. Wszystko powtarzamy w czterech rundach. Trening angażuje do pracy m.in. mięśnie nóg, brzucha oraz pleców. Ćwiczony regularnie wzmocni sylwetkę, a także pomoże w modelowaniu mięśni. 

  • Pierwsza figura jest wariacją popularnego planku. Do prawidłowego jej wykonania, przyjmujemy pozycję deski i opieramy ciężar ciała na wyprostowanych rękach. Następnie odbijamy obie stopy od podłogi, podskakując nogami na lewo lub prawo. Wracamy do pozycji wyjściowej i ponawiamy ruch na drugą stronę. Po powrocie do deski,  wykonujemy takie same ruchy nogami, jak podczas robienia pajacyka. 
  • Drugim ćwiczeniem jest wykrok w tył, zakończony po powrocie do pozycji stojącej podniesieniem kolana w górę.
  • Trzecia kombinacja polega na wykonaniu tzw. scyzoryka przy jednoczesnym nie podnoszeniu rąk; pracują tylko nogi i nasz tułów.
  • Ostatnim ćwiczeniem jest podnoszenie wyprostowanej nogi w pozycji leżącej. Drugą nogę opieramy stabilnie o podłoże w taki sposób, aby lekko podnieść tułów i utrzymać ciężar ciała.

Przypominamy, aby każdy trening zaczynać od krótkiej rozgrzewki, a kończyć ćwiczeniami rozluźniającymi zmęczone mięśnie.

Zobacz wideo Izabela Janachowska i Doda trenują w domach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.