Przeszłaś na IF, a waga ani drgnie? Sprawdź powody, dla których nie chudniesz podczas przerywanego postu

Przerywany post to dietetyczny hit ostatnich czasów. Dieta IF może pomóc w obniżeniu cholesterolu, poprawić koncentrację i poprawić jakość snu. Jeśli jednak skupiamy się na zrzuceniu kilogramów, musimy unikać kilku często popełnianych błędów.

Post przerywany może wydawać się jedną z lepszych dróg do szczupłej sylwetki. Dieta IF rzeczywiście może mieć korzystny wpływ na naszą figurę, jednak trzeba się za nią odpowiednio zabrać. Istnieje kilka nagminnie popełnianych błędów, które mogą zniwelować wszystkie plany.

Powody, dla których post przerywany nie przynosi efektów

Jesz za dużo w oknie żywieniowym

Jeśli w trakcie okna żywieniowego przyjmujesz tyle samo kalorii (albo więcej), ile spożywałaś przed rozpoczęciem diety Intermittent Fasting, nie zrzucisz na wadze. Umieszczenie wszystkich dotychczasowych kalorii w jednym posiłku może nie tylko sprawić, że będzie ci trudno schudnąć, ale też spowolnić twój metabolizm i sprawić, że będziesz czuła się pełna. Aby sobie pomóc, powinnaś zacząć liczyć kalorie.

Jesz za mało w oknie żywieniowym

Przyjmowanie niewystarczającej ilości kalorii w oknie żywieniowym powoduje, że ciało zaczyna magazynować energię, którą dostaje, zamiast ją spalać. Aby tego uniknąć, zaplanuj posiłki na czas odstąpienia od postu. Każdy z nich powinien zawierać co najmniej 300 do 500 kalorii. Pomijanie posiłków może zwiększyć prawdopodobieństwo późniejszego złamania postu.

Wybierasz jedzenie o niskiej jakości

Pojęcie postu przerywanego nie oznacza, że nie jesz albo jesz tylko to, na co masz ochotę. Musisz zadbać o jakość pożywienia. Jeśli twoja dieta składa się z przetworzonych produktów o niewielkiej zawartości składników odżywczych, prawdopodobnie nie schudniesz. Zadbaj o to, by przygotowywane przez ciebie dania były w większości zdrowe i pożywne

Rodzaj postu nie pasuje do twojego stylu życia

Istnieje kilka odmian przerywanego postu. Nie każdy z nich musi pasować do twojego stylu życia lub podkręcić metabolizm tak, jak tego oczekujesz. Dobór odpowiedniego rodzaju diety IF pozwoli zapobiec wyrządzeniu szkód w organizmie i zmniejszeniu wydajności. Zastanów się, jaki post będziesz w stanie utrzymać na dłuższą metę. Decyzję oprzyj na rozkładzie dnia i swoim planie treningowym.

Nie masz odpowiedniej ilości snu

Odpowiednia ilość snu ma bezpośredni wpływ na utratę masy ciała, również podczas postu przerywanego.

Przesadzasz z treningami

Często decyzja o przejściu na dietę idzie w parze ze zwiększeniem intensywności ćwiczeń. Podniesienie treningowej poprzeczki może odbić się na naszym odżywianiu. Nadmiar ćwiczeń może spowodować spadek poziomu energii i poczucie wilczego głodu, co może skończyć się spożywaniem większej ilości kalorii. Postaw na delikatne ćwiczenia w czasie postu.

Zapominasz o nawadnianiu organizmu

Picie niewystarczającej ilości wody w czasie postu może prowadzić do odwodnienia. Jeśli nawadniasz swój organizm, unikniesz uciążliwego uczucia głodu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.