Joanna Krupa skacze na trampolinie. To ćwiczenie nie jest odpowiednie dla kobiet po porodzie! Poznaj opinię specjalisty

Joanna Krupa spędza domowe odosobnienie razem z rodziną i przy okazji stara się wrócić do formy po porodzie. Niestety, wykonuje ćwiczenia, które nie są polecane kobietom po porodzie.

Joanna Krupa podczas przymusowego pobytu w domu postanowiła jeszcze bardziej skupić się na szybkim powrocie do formy sprzed ciąży. Modelka pokazała na Instagramie, jak wykonuje ćwiczenia na trampolinie. Post wywołał spore poruszenie - wiele obserwatorek słusznie zwróciło uwagę, że taki trening jest niebezpieczny dla kobiet po porodzie.

 

Joanna Krupa skacze na trampolinie po porodzie

Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą pomóc świeżo upieczonym mamom w walce z nadprogramowymi kilogramami oraz z rozciągniętą skórą. Trzeba tylko mieć świadomość, które treningi są dozwolone dla kobiet po porodzie. Joanna Krupa pokazała serię bardzo fajnych ćwiczeń, ale, niestety, robienie ich na trampolinie może przynieść bardzo złe skutki. Wszelkie skoki i podskoki, zwłaszcza z wykorzystaniem trampolin, mogą stanowić poważne zagrożenie dla kobiet w tym szczególnym okresie. Celebrytce zwróciły uwagę czujne obserwatorki:

Super, ale fizjoterapeuci przestrzegają kobiety, które rodziły, przed skakaniem na trampolinach. Chodzi o mięśnie miednicy. Kobiety, które rodziły, w ogóle nie powinny na niej skakać

- czytamy pod wpisem. Komentarzy o podobnej treści pod wpisem Joanny było więcej.

Joanna Krupa - komentarzeJoanna Krupa - komentarze Joanna Krupa - Instagram

Joanna Krupa - komentarzeJoanna Krupa - komentarze Joanna Krupa - Instagram

Joanna Krupa - komentarzeJoanna Krupa - komentarze Joanna Krupa - Instagram


Postanowiłyśmy zawrócić się o pomoc do fizjoterapeutki, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dlaczego trampoliny mogą być tak szkodliwe dla kobiet po ciąży? Na pytanie odpowiedziała nam fizjoterapeutka Monika Grzegorzewicz, prowadząca Instagram Fizjoterapia Kobieca, gdzie uświadamia obserwatorki, jak dbać o zdrowie.

Trening na trampolinie może doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak nietrzymanie moczu czy obniżenie narządu rodnego. Na szczególne niebezpieczeństwo narażone są kobiety, u których mięśnie dna miednicy są osłabione w wyniku ciąży i porodu. Duża intensywność oraz gwałtowna zmiana częstotliwości skoków może doprowadzić do deregulacji pracy mięśni dna miednicy. W wyniku regularnych i długotrwałych treningów kobiety tracą kontrolę nad tymi mięśniami

- komentuje Monika Grzegorzewicz. 

Inspirujące wpisy, które motywują nas do ćwiczeń i zdrowego odżywiania, są jak najbardziej potrzebne. Pilnujmy jednak, aby sprawdzać polecane przez gwiazdy treningi i diety, bo czasem mimo dobrych chęci, mogą nas sprowadzić na manowce. 

Zobacz wideo Prosty, ale bardzo intensywny trening z gumami wg Kasi Dziurskiej
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.