Kreatyna Olimp - dawkowanie, efekty. Co to jest i jak działa?

Kreatyna Olimp to jedna z najbardziej znanych odżywek dla sportowców. Jest przebadana i bezpieczna. Co to właściwie jest? I jak działa kreatyna olimp? Poznaj dawkowanie, efekty i skutki uboczne kreatyny Olimp.

Kreatyna Olimp – co to jest? Jak działa? Skład i opinie

Kreatyna to najbardziej znany i zdecydowanie najlepiej przebadany suplement diety polecany wszystkim sportowcom - zarówno tym początkującym, jak i doświadczonym. Czysta kreatyna to związek chemiczny. W skład kreatyny – także Olimp – wchodzą trzy aminokwasy: arginina, glicyna oraz metionina.

Warto wiedzieć, że kreatyna występuje naturalnie w naszym organizmie i jest wytwarzana przede wszystkim w wątrobie. Krew transportuje ją do komórek mięśniowych. Tutaj łączy się z fosforanem i tworzy fosfokreatynę. Fosfokreatyna rozkłada się następnie w komórkach mięśniowych, tworząc ATP. To znamy już doskonale. ATP to energia. W prostym przełożeniu ma więc wpływ na wytwarzaną przez nasz organizm energię do ćwiczenie oraz procesów metabolicznych.

Efekty kreatyny Olimp

Kreatyna Olimp to silnie skoncentrowana forma kreatyny. Przez to efekty kreatyny Olimp są bardzo szybko widoczne. To preparat, który bardzo szybko się rozpuszcza, a tym samym wykazuje też możliwości błyskawicznego wchłaniania. Efekty widzimy niemal natychmiastowo. Kreatyna Olimp wpływa na szybkość naszych przemian energetycznych.

Efektem kreatyny Olimp jest także uzupełnienie ubytków glikogenu, które powstały po intensywnym wysiłku fizycznym. Dodatkowo preparat przyspiesza także regenerację, pobudza wydzielanie hormonów anabolicznych i nie dopuszcza do spalania się mięśni.

Najlepsze efekty kreatyny Olimp uzyskają osoby, które walczą o zwiększenie siły i zbudowanie masy mięśniowej. Jest ona dedykowana osobom, które ćwiczą siłowo i stosują dietę skomponowaną pod taką aktywność fizyczną. Można ją stosować w formie kapsułek, może w formie odżywek do picia.

Wiele osób zastanawia się, czym popijać kreatynę Olimp. W odróżnieniu od innych tego typu suplementów warto spożywać ją popijając na przykład słodkim sokiem, napojem. Zawierają one dużo glukozy. Cukier wpływa na szybkość, z którą dotrze insulina do naszych mięśni. A im szybciej dotrze ona mózgu, do naszych mięśni, tym szybciej możemy liczyć na efekty. Lepiej jednak nie popijać jej kalorycznymi napojami. Możemy wpłynąć na zwiększenie tkanki tłuszczowej, a takiego efektu przecież nie chcemy osiągnąć.

Kreatyna Olimp – kiedy warto po nią sięgnąć?

Jeżeli szukasz informacji, kiedy warto po nią sięgnąć, to wiedz, że kreatyna Olimp potrafi zwiększyć wydolność fizyczną. Odpowiedź na pytanie jest zatem prosta – zawsze, gdy chcemy poprawić efekty naszych ćwiczeń. Mięśnie staną się bardziej widoczne, a to wpłynie też na naszą motywację podczas treningów. Warto więc wiedzieć, jak powinniśmy dawkować kreatynę Olimp.

Dawkowanie kreatyny Olimp

Dawkowanie kreatyny Olimp budzi wątpliwości. Krąży na ten temat wiele sprzecznych opinii. Najlepiej kreatynę stosować zmiennie. Kilka tygodni warto brać większą ilość kreatyny, około 20 g, potem zmniejszyć tę ilość do 5 g. Po kolejnych kilku tygodnia znowu zwiększamy dawkę. To sprawi, że organizm się nie przyzwyczai do kreatyny i będzie reagować za każdym razem.

Najlepiej przyjmować kreatynę na czczo i po treningu. Za każdym razem powinniśmy przyjmować 5-10 g kreatyny.

Kreatyna Olimp – jakie skutki uboczne?

Tak jak wszystkie substancje kreatyna Olimp także ma pewne skutki uboczne. Przede wszystkim warto pamiętać, że są one związane z przedawkowaniem. Gdy nie będziemy stosować się do zaleceń producenta czy sugestii naszego trenera personalnego, możemy niepotrzebnie obciążyć nerki. Przy nadmiernych ilościach kreatyny występują też nudności, biegunka, niekiedy zaparcia.

Jeśli jednak będziemy przestrzegać założonych ilości, nie grożą nam skutki uboczne. Powinniśmy stale obserwować swój organizm i reagować, gdy będziemy zaniepokojeni. Może się okazać bowiem, że mamy alergię na jakiś ze składników suplementu i lepiej będzie wybrać inny. Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.