Ćwiczenia w domu nie muszą być nudne! Warto skorzystać z aplikacji treningowych

Jak ćwiczyć w domu? To pytanie, które zadaje sobie wielu z nas. W dobie mediów społecznościowych nie jest to jednak trudne. Możemy ćwiczyć bowiem online lub korzystając z gotowych treningów przygotowanych przez trenerów w aplikacjach. Co zyskujemy korzystając z aplikacji? I jakie ćwiczenia w domu bez sprzętów możemy robić sami?

Jak ćwiczyć w domu? Z aplikacją czy bez? Który trening wybrać? Też dręczą cię te pytania? Jeśli nie lubisz, nie masz czasu chodzić na zajęcia do fitness klubu czy na siłownię, warto pomyśleć o aplikacji treningowej.

Ćwiczenia w domu – przekonaj się do aplikacji!

Dlaczego trening z aplikacją jest skuteczny? Przede wszystkim układa go ktoś, kto ma wiedzę, jak zrobić to dobrze. Dobrze, czyli tak, aby przyniósł on najlepsze efekty, a przy tym był bezpieczny. Po drugiej nie marnujesz czasu na zastanawianie się, jakie ćwiczenia dziś wykonać. Ktoś robi to za ciebie! Poznajesz też dokładną technikę ćwiczeń, więc nie ma mowy o błędach – oczywiście, jeśli będziesz wzorcowo poprawiać po trenerze czy instruktorce wszystkie pozycje.

Trening z aplikacją to także świetna motywacja. Nie masz wymówki, że nie chce ci się wyjść z domu, że jesteś zmęczony czy nie masz nastroju na spotkanie z ludźmi podczas zajęć w fitness klubie. Po prostu ćwiczysz. Aplikacja może ci przypominać o nadchodzącym treningu, a nawet proponować kolejne, inne.

W aplikacjach treningowych znajdziesz wiele różnych treningów. Za każdym razem możesz ćwiczyć coś innego, więc nie grozi ci nuda. Wiele aplikacji proponuje też coś więcej niż same treningi. Wprowadzając swoje dane – wagę, wzrost, wiek, choroby – pomogą ci ułożyć nie tylko optymalny trening, lecz także dietę. Będziesz dostawać codzienny spis produktów, listy zakupów i konkretne przepisy do przygotowania!

Warto więc pomyśleć o aplikacji treningowej, a w międzyczasie możesz ćwiczyć z naszymi propozycjami. Poniżej znajdziesz proste ćwiczenia do wykonania w domu. Do dzieła!

Ćwiczenia w domu – kilka inspiracji

Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Pompki. Połóż się płasko na brzuchu. Dłonie ustaw pod barkami, stopy zaprzyj i podnieść ciało do deski. Rozstaw dłonie szerzej niż barki, mniej więcej na szerokość maty. Zacznij schodzić w dół klatką piersiową. Cały czas trzymasz proste plecy, głowa jest przedłużeniem tułowia, nie zapadasz się w biodrach, nie wypychasz pośladków do góry. Ruch wykonujesz dość dynamicznie, ale najważniejsza jest technika. Zrób trzy serie, w każdej 10 powtórzeń.

Pajacyki. To ćwiczenie znasz dobrze z dzieciństwa. Wyprostuj się. Zacznij skakać przekładając ręce do góry, nad głowę i opuszczając je wzdłuż tułowia. Połącz ten ruch z rozstawianiem stóp szeroko i łączeniem ich wąsko. Ćwicz przez minutę.

Ćwiczenia w domu na schudnięcie

Skakanka. Weź skakankę do rąk. Stań prosto. Zacznij skakać, przerzucając nad głową skakankę. Skacz interwałowo. 20 sekund bardzo intensywnie, 10 sekund wolnym tempem. Możesz skakać „żabką”, możesz mieszać style co jakiś czas. Ćwicz przez 20 minut.

Burpees, czyli padnij-powstań. Stań prosto, szybko zejdź do deski, zrób pompkę, doskocz nogami do rąk i wróć do pozycji wyprostowanej. Powtórzenie zakończ wyskokiem w górę. Zrób 10 powtórzeń w trzech seriach.

Trening obwodowy w domu

A jeśli chcesz spróbować czegoś bardziej intensywnego, wypróbuj trening obwodowy w domu. Pamiętaj o przeprowadzeniu rozgrzewki. Może to być 30 sekund biegu bokserskiego, 30 sekund skip A (bieg z kolanami do góry), 30 sekund biegu skip C (bieg z piętami do pośladków). Dołóż w trakcie wymachy rąk, krążenia ramionami. Zrób kilka wykroków i jesteś gotowy do ćwiczeń.

Podczas treningu obwodowego w domu wykonaj od dwóch do pięciu obwodów. Dostosuj to do swojego wytrenowania i dotychczasowej aktywności fizycznej. Z czasem możesz zwiększyć liczbę obwodów. Między jednym obwodem zrób przerwę. Nie powinna trwać ona dłużej niż trzy minuty.

Jakie ćwiczenia wykonać w pojedynczym obwodzie? Możesz wykorzystać te proponowane przez nas powyżej - ćwiczenia w domu bez sprzętu i ćwiczenia w domu na schudnięcie. Każdy obwód będzie się więc składał z czterech ćwiczeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.