Karolina Pisarek jeździ na rolkach w domu. To dobry sposób na trening! Jakie ćwiczenia wykonywać podczas jazdy?

Jazda na rolkach to świetny sposób na uzyskanie szczupłej i wyrzeźbionej sylwetki. Co zrobić, jeśli wyjście z domu wiąże się z ryzykiem? Karolina Pisarek nie czeka do końca kwarantanny i jeździ na rolkach po domu.

Jazda na rolkach to przyjemna forma treningu aerobowego, który wzmacnia wytrzymałość, rozwija koordynację ruchową, dotlenia mięśnie i doskonale sprawdza się w modelowaniu sylwetki - spala tkankę tłuszczową i ujędrnia ciało. Podczas jazdy na rolkach pracują niemal wszystkie mięśnie nóg. Kształtują się również pośladki. Ten rodzaj aktywności świetnie wpływa także na psychikę - niweluje stres i wywołuje uśmiech na twarzy.

Nie ma lepszego sposobu na uzyskanie szczupłej i delikatnie wyrzeźbionej sylwetki. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy zaleca się ograniczenie wyjść z domu do minimum? Karolina Pisarek zna odpowiedź.

Modelka postawiła na rolki w domu

W swojej instagramowej relacji Karolina Pisarek wytłumaczyła, że od lat marzyła o jeździe na rolkach, ale była zajęta ciągłymi podróżami i pracą. Aktualnie ma chwilę wytchnienia, jednak w związku z panującą sytuacją modelka zdecydowała się na pozostanie w domu. Nie przeszkodziło to jednak w wypróbowaniu nowych rolek. Kwarantanna nie powstrzymuje przecież przed uprawianiem sportów w domu. Mimo wszystko Karolina pisarek nie może doczekać się końca kwarantanny.

Karolina PisarekKarolina Pisarek Karolina Pisarek - instagram

Ćwiczenia, które można wykonać podczas jazdy na rolkach

Ćwiczenie 1

Odpychanie się tylko jedną nogą. W ten sposób wkładamy więcej energii w każdą stronę ciała i spalamy większą ilość kalorii. Pamiętajmy, że po pewnym czasie należy zmienić nogę, aby uniknąć kontuzji.

Ćwiczenie 2

Przysiady podczas jazdy. Ustaw nogi w równej linii i zrób delikatny przysiad tak, aby nie stracić równowagi. Wytrzymaj kilka sekund i powróć do postawy pionowej. To ćwiczenie pozwoli pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic ud. Pamiętaj, by przed wykonaniem przysiadu, zmniejszyć prędkość jazdy.

Ćwiczenie 3

Jazda na jednej nodze. W trakcie jazdy na rolkach pochyl się lekko do przodu, a jedną z nóg odchyl delikatnie do tyłu tak, by unosiła się lekko nad ziemią. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund i zmień nogę. Możesz wypróbować także opcję z odchyleniem nogi na bok. To ćwiczenie świetnie wpływa na mięśnie pośladków oraz ud.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.