Czy domowy trening może być lepszy od siłowni? Zobaczcie, jakie ma korzyści

Panująca na świecie sytuacja zmusiła nas do wstrzymania się od wizyt w siłowni. Nie jest to jednak powód, by rezygnować z treningów. Ćwiczenie w domowym zaciszu może mieć wiele zalet.

W związku z pandemią koronawirusa zaleca się pozostanie w domach i ograniczenie wyjść do niezbędnego minimum. Wreszcie możemy z czystym sumieniem odłożyć w czasie pójście na siłownię. Brak profesjonalnej sali treningowej i specjalistycznego sprzętu nie jest jednak powodem, by całkowicie odpuścić sobie ćwiczenia. Swoje treningi możemy z powodzeniem wykonywać w domu, wykorzystując przedmioty codziennego użytku.

Domowe treningi niosą za sobą szereg korzyści. Poznaj zalety ćwiczenia w domu

jak ćwiczyć w domu?jak ćwiczyć w domu? Form/unsplash.com

Oszczędzasz czas

Aby wykonać trening w siłowni, trzeba najpierw do niej dotrzeć, co może być szczególnie uciążliwe w dużych miastach. Wybór domowych ćwiczeń to sposób na oszczędzenie czasu, który miał być przeznaczony na dojazd. Dodatkowe minuty możesz przeznaczyć na dłuższe rozciąganie się lub dodatkowy trening cardio. Uczęszczanie do siłowni często wiąże się także z kolejkami do sprzętów.  Oczekiwanie na konkretny przyrząd sprawia, że czas ucieka.

Nic nie płacisz

Ćwicząc w domu oszczędzasz nie tylko czas, ale też pieniądze. Karnet bądź jednorazowe wejście do siłowni to nieunikniona opłata. Wybierając trening domowy, nie musisz myśleć nad zakupem kosztownego sprzętu. Wystarczy, że użyjesz wyobraźni i wykorzystasz przedmioty codziennego użytku. Za hantle mogą posłużyć ci butelki z wodą. Przy wykonywaniu wielu ćwiczeń możesz uwzględnić krzesło bądź kanapę.

Ćwiczysz, kiedy chcesz

Podczas ćwiczeń w domu chwilowy brak energii nie jest równoznaczny z opuszczeniem treningu, co mogłoby mieć miejsce w przypadku umówionego wejścia do siłowni o konkretnej godzinie. Wybierając opcję bez wychodzenia z domu, możesz ćwiczyć według własnego harmonogramu bez względu na porę dnia i nocy.

Zyskujesz prywatność

Osobisty trening w domu to czas tylko dla ciebie. Nie musisz przejmować się swoim wyglądem ani porównywać się do innych. Wybierając ćwiczenie w domu przestaniesz czuć się skrępowana obecnością obcych ludzi, którzy też przyszli poćwiczyć. Zyskasz pewność, że nikt nie obserwuje twoich ruchów i nie próbuje cię oceniać, więc będziesz mogła pozwolić sobie na więcej.

Ćwiczysz we własnym tempie

Podczas treningu w domu presja odchodzi w niepamięć. Nie musisz nadążać za otaczającymi cię osobami i nie starasz się im za wszelką cenę dorównać. Jeśli ćwiczenia są dla ciebie za trudne, wybierasz inne i na odwrót. Trenujesz tak, jak chcesz. Nie masz dziś ochoty na nogi? Zrób trening całego ciała!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.