Zacznij chudnąć i skończ raz na zawsze z podjadaniem kilka razy dziennie. Wystarczy wprowadzić parę prostych zmian

Dieta nie przynosi wymarzonych efektów? Najgorszym nawykiem, który sprawia, że nie możemy schudnąć, jest podjadanie między posiłkami. Jak raz na zawsze wyzbyć się tego nawyku?

Dieta zawsze jest wyzwaniem. Panujący na całym świecie koronawirus nie ułatwia sytuacji, a wprowadza w nasze życie zdecydowanie więcej stresu, przez co podjadamy jeszcze więcej. Ulubione potrawy, fast foody oraz słodycze sprawiają, że czujemy się lepiej - niestety, tylko na chwilę, długotrwałym efektem podjadania jest natomiast odkładająca się warstwa tłuszczu. Jak sobie radzić z przestrzeganiem diety podczas domowej izolacji?

Chcesz w końcu schudnąć? Przestań podjadać!

Mamy teraz zdecydowanie więcej czasu na gotowanie i dokładne zaplanowanie posiłków. Chociaż panująca na świecie epidemia jest wyjątkowo stresującą sytuacją, możemy postarać się wykorzystać wolne chwile na to, aby zadbać o siebie. Domowa izolacja może być doskonałym sposobem na walkę z nadprogramowymi kilogramami. Jeśli masz problem z podjadaniem między posiłkami, koniecznie poznaj pięć prostych sposobów na pozbycie się tego niezdrowego nawyku.

Jedz uważnie

Wspólny posiłek przy stole przestał być przez nas celebrowany, tak jak dawniej. Często jemy samotnie w pośpiechu, co jest niezdrowe i nie sprzyja jakiejkolwiek diecie. Czym jest uważne jedzenie? Usiądźmy spokojnie przy stole, przeżuwajmy dokładnie każdy kęs, aby nasze ciało miało świadomość, że właśnie spożywamy śniadanie. Skupmy się na samej czynności - to psychologiczna sztuczka, dzięki której na dłużej pozostaniemy syci.

Przestań kupować niezdrowe przekąski

Najprostszy z możliwych sposobów - nie kupujmy słodyczy, które potem nas kuszą. Jeśli nie mamy zapasów ciasteczek, w momencie, gdy poczujemy głód wybierzemy coś zdrowego z lodówki; może to być porcja owoców lub surowych warzyw, takich jak marchewki, kalarepa czy słodkie pomidory. Skup się na tym, aby twoja domowa spiżarnia była bogata w takie produkty, które zawierają złożone węglowodany znajdujące się m.in. w warzywach, przetworach pełnoziarnistych oraz wybranych owocach np. bananach, jabłkach oraz jagodach.

Na zdrowe przekąski wybieraj żywność zawierającą tryptofan

Tryptofan to aminokwas zawarty w takich produktach jak m.in. banany, orzechy, jajka oraz łosoś. Dzięki temu związkowi chemicznemu w ciele wytwarzane jest białko oraz substancje, które wspomagają zdrowy sen i kontrolują nasz nastrój. Kiepskie samopoczucie często kończy się sięgnięciem po czekoladę - zamiast niej zjedzmy banana albo poćwiczmy trochę, aby uwolnić porcję endorfin.

Gotuj w domu zdrowe potrawy

Samodzielne gotowanie pozwala na uniknięcie dużych ilości cukru oraz tłuszczu. Gotuj sam, korzystając ze zdrowych polecanych dietetycznych przepisów. Zwróć uwagę, aby przygotowywane dania były sycące i zaspokajały potrzebę głodu na dłużej.

Nawadniaj organizm 

Na koniec pewna sztuczka - jeśli nie chcesz czuć apetytu między posiłkami, pilnuj, aby zawsze mieć pod ręką coś do picia. Przygotuj wodę albo ziołowe herbatki. Pamiętaj, aby nie były to soki ani żadne inne napoje gazowane oraz zawierające cukier. 

Chcesz pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej? Sama dieta nie wystarczy! Wypróbuj turbospalania - to świetny trening na walkę z nadwagą:

Zobacz wideo Chcesz pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej? Wypróbuj turbospalania
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.