Poranny domowy stretching - te cztery proste ćwiczenia znacząco wpłyną na twoje samopoczucie

Rozciąganie powinno nam wszystkim wejść w nawyk - kilka prostych ruchów może pomóc na bóle pleców i szyi, zwłaszcza jeśli spędzamy wiele godzin w pozycji siedzącej. Jak wykonać stretching samodzielnie w domu?

Każdy z nas ma ten moment na początku poranka, kiedy zaparza się kawa lub stygnie herbata - wykorzystajmy ten czas pożytecznie na proste ćwiczenia rozciągające. Dzięki nim zrelaksujemy i rozciągniemy nasze ciało. Ruchy są bardzo proste; spróbuj trenować codziennie rano i zobacz, jakie osiągniesz efekty.

Poranny stretching - 4 proste ćwiczenia

Dzięki rozciąganiu unikniesz problemów z karkiem, bólu pleców i sztywnych stawów. Te cztery ćwiczenia nie zajmą ci dużo czasu, a trenowane regularnie pomogą rozwiązać wiele problemów, które wiążą się ze zbyt długim siedzeniem przy biurku.

Ćwiczenie 1

Kiedy siedzimy cały dzień, nasze ścięgna są stale w skurczonej pozycji, co prowadzi do ucisku na dolną część pleców i nogi. 

Usiądź na podłodze z lewą nogą wyciągniętą przed sobą. Zegnij prawe kolano na bok i połóż prawą stopę na lewym wewnętrznym udzie. Weź głęboki wdech, a następnie powoli wypuść powietrze, jednocześnie pochylając obie ręce w stronę wyprostowanej nogi. Gdy dotkniesz nimi palców u nóg postaraj się je złapać i przytrzymać. Jeśli nie możesz dosięgnąć palców u nóg, złap kostkę. Utrzymaj tę pozycję przez 10 pełnych oddechów. Każdy pełen oddech trwa około pięciu sekund.

Ćwiczenie 2

Stań w drzwiach i połóż prawą rękę na lewe ramię. Utrzymuj łokieć zgięty pod kątem 90 stopni. Pochyl się, wykonując krok do przodu przez drzwi, trzymając ramię w miejscu na framudze. Powinieneś poczuć przyjemne rozciągnięcie na klatce piersiowej, gdy ściana przyciąga tułów do pozycji pionowej.Wstrzymaj 10 pełnych oddechów, co pięć sekund biorąc wydech.Zmień stronę i powtórz.

Ćwiczenie 3

Przechyl głowę w kierunku prawego ramienia. Obróć szyję w lewo, aby spojrzeć w górę na sufit. Delikatnie pociągnij głowę dalej w kierunku prawego ramienia prawą ręką. Utrzymując delikatne pociągnięcie, obróć szyję, aby spojrzeć w dół na podłogę. Wykonaj pięć obrotów, patrząc na sufit, a następnie na podłogę. Oddychaj głęboko i powoli podczas ruchu. Zwolnij i powtórz przechylając głowę na lewą stronę.

Ćwiczenie 4

Usiądź na krześle z prawą kostką skrzyżowaną na lewym kolanie. Powoli pchnij prawe kolano prawą ręką w kierunku podłogi. Wstrzymaj 10 pełnych oddechów, biorąc pięć sekund na każdy wydech. Powtórz po drugiej stronie.

Gosia Gałkowska pokazała, jak wykorzystać jogę podczas rozciągania:

Zobacz wideo Gosia Gałkowska pokazała, jak wykorzystać jogę podczas rozciągania
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.