Nie potrafisz doprowadzić diety do końca? Jeśli powtarzasz te zdania, robisz sobie krzywdę

Na diecie pojawia się wiele sytuacji, które mogą na dobre zniwelować plany o pięknej sylwetce. Wiele zależy od naszego podejścia. Istnieje kilka zdań, których pod żadnym pozorem nie należy wymawiać na diecie

Nie sztuką jest przejść na dietę, sztuką jest na niej wytrwać. O tym, jak niemożliwą wręcz sztuką, przekonała się niejedna z nas. Przyjęło się kilka zasad, które mówią, jak przebrnąć przez wyznaczone sobie progi, by nie ustać w drodze, ale klucz do sukcesu ukryty jest w głowie. To właśnie tutaj rodzą się myśli, które tworzą niewłaściwe podejście.

Takiego myślenia wystrzegaj się na diecie

Nigdy nie będę taka jak one

Nie będziesz wyglądać, jak dziewczyny z Instagrama, to prawda, ale nie dlatego, że nie jesteś w stanie im dorównać. Jesteś jedyna w swoim rodzaju - nie ma drugiej takiej. Nie dołuj się z tego powodu. Potraktuj to jako dar i przestań oglądać się na inne kobiety. Zapewniamy, że same mają wiele kompleksów.

Dziewczyna z płaskim brzuchem, fit dziewczynaDziewczyna z płaskim brzuchem, fit dziewczyna Pinterest

Zaprzepaściłam dietę, bo zjadłam coś zakazanego

To nie koniec świata. Wszystko jest dla ludzi, a bycie na diecie nie zwalnia cię przecież z bycia człowiekiem. Jeśli masz wyrzuty sumienia, potraktuj je jako nauczkę. Wykonałaś krok w tył, ale nie zatrzymuj się w tym miejscu, tylko zrób dwa do przodu. Pójdź na dłuższy spacer, poćwicz jeszcze intensywniej i wreszcie daj z siebie wszystko.

Jak skończę się odchudzać, to będę mogła sobie pozwolić na więcej

Błędnym myśleniem jest, że utrata kilogramów sprawi, że będziesz mogła jeść wszystko, na co tylko najdzie cię ochota. Takie podejście prowadzi do efektu jojo, który często wiąże się nie tylko z powrotem do dawnej wagi, ale też przybraniem dodatkowych kilogramów. Dieta nie powinna mieć terminu zakończenia. To stopniowo wprowadzane zdrowe nawyki, które towarzyszą nam przez całe życie

słodyczesłodycze słodycze

Żeby schudnąć, muszę zacząć katować się na siłowni

Jeśli dotychczas nie ćwiczyłaś, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Na początku nawet małe aktywności fizyczne, dodane do codziennego rozkładu, są w stanie zdziałać cuda. Zamiast jeździć windą, wybierz schody. Postaw na spacer zamiast przejażdżki samochodowej albo przedłuż wyjście z psem o dodatkową trasę. Sprzątanie też spala kalorie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.