Mutant Mass najlepszy do budowania masy mięśniowej? Sprawdzamy właściwości i działanie Mutant Mass

Mutant Mass uchodzi za jedną z lepszych odżywek węglowodanowych na rynku. Składa się z węglowodanów złożonych i białka o wysokiej jakości i wartości biologicznej. Czy faktycznie jest tak skuteczny? Poznaj właściwości i działanie Mutant Mass.

Mutant Mass – właściwości, działanie

Mutant Mass to jedna z najpopularniejszych odżywek węglowodanowych. Kupisz ją w każdej aptece, wszystkich sklepach z produktami dla sportowców oraz w większości supermarketów. Odżywka ta składa się w 80 proc. z wysokiej jakości węglowodanów. Pozostałe 20 proc. to niemal w całości łatwo przyswajalne białko. Jakie działanie wykazuje Mutant Mass?

Jego rolą jest przede wszystkim wytwarzanie nadwyżki kalorycznej oraz dostarczenie dodatkowych składników budulcowych, które są nam niezbędne do zainicjowania procesów anabolicznych.  Warto wiedzieć, że jedna porcja Mutant Mass liczy ponad 1000 kcal. To więc mniej więcej 1/3 zapotrzebowania kalorycznego przeciętnego mężczyzny, który prowadzi aktywny tryb życia i dużo ćwiczy. Nie można więc nadużywać odżywki, ponieważ może ona wywołać efekt przeciwny do zamierzonego – zamiast masy mięśniowej przybędzie nam tkanki tłuszczowej. To jednak, jeśli podchodzimy do suplementacji rozsądnie, rzadki przypadek.

Mutant Mass ma naprawdę bogaty skład. Jedna porcja to około 175 g węglowodanów, z czego pochodzą one aż z trzech różnych źródeł. Podstawę stanowi kukurydza woskowa. Znajdziemy w porcji produktu także 16 g zdrowych tłuszczy. Nic dziwnego, że taki bogaty, nasycony skład zapewnia nam dodatni bilans kaloryczny. Jest on bardzo ważny przy budowaniu masy.

Odżywka jest cenna także dlatego, że charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym. To zasługa węglowodanów – tak skomponowanych, aby nie dopuścić do gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi czy wyrzutu insuliny. W ten sposób jest to produkt nie tylko skuteczny, lecz także bezpieczny. Nie będziemy mieć po nim wahań w gospodarce hormonalnej ani problemów z trawieniem.

Mutant Mass – dawkowanie

Mutant Mass to suplement, który najlepiej spożywać po odmierzeniu miarkami. Potrzebujemy jednorazowo około 130 g produktu. To tyle, co dwie miarki dołączone do opakowania. Oczywiście można spożywać więcej Mutant Mass, ale tylko w przypadku konsultacji z dietetykiem i trenerem. Jest to zalecane tylko w przypadku osób o dużej masie ciała i doświadczonych z dawkowaniem tego typu preparatów. W takiej sytuacji nie powinniśmy przekraczać czterech miarek odżywki.

Jak przyjmować Mutant Mass?  Suplement można rozpuścić w wodzie lub w mleku. Zdarza się jednak, że odżywka nie smakuje nam przesadnie. Rozwiązaniem wtedy jest dodanie do niej soku owocowego. Możemy wybrać dowolny smak.

Warto wiedzieć, że dawkowanie Mutant Mass może odbywać się zarówno w dni, kiedy ćwiczymy, jak i dni wolne od treningów. Gdy przypada dzień ćwiczeń, powinniśmy przyjmować suplement przed posiłkiem przedtreningowym. Drugi raz spożywamy odżywkę już po treningu. Natomiast w dni wolne od wysiłku fizycznego, dawkowanie Mutant Mass jest nieco swobodniejsze. Ważne jest natomiast, aby spożywać obie dawki między posiłkami.

Pamiętajmy także, że Mutant Mass, ani żaden inny suplement, nie zastąpi nam zdrowego, dobrze zbilansowanego posiłku. To tylko uzupełnienie diety.

Kiedy w ogóle brać Mutant Mass?

Zastanawiasz się, kiedy w ogóle brać Mutant Mass? Czy to odżywka dla ciebie? To preparat zalecany przede wszystkim osobom szczupłym. Jeśli masz problem z budowanie masy mięśniowej, trudność sprawia ci przybranie na wadze, nie masz apetytu, twój organizm wykazuje bardzo szybką przemianę materii i po prostu nie masz szans na naturalne zbudowanie nadwyżek kalorycznych niezbędnych przy budowaniu masy, to jest to rozwiązanie dla ciebie.

Pamiętaj jednak, że ta niemożność przybrania na wadze i zbudowania masy często towarzyszy nam tylko na początku naszej drogi. U stałych bywalców siłowni ten problem stopniowo zanika. Uzbrój się więc w cierpliwość i śmiało włącz do diety Mutant Mass.

Mutant Mass – opinie

Mutant Masz uchodzi za jedną z najpopularniejszych odżywek dostępnych obecnie na rynku. Cieszy się najlepszymi opiniami. Jest skuteczna, bezpieczna i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających ćwiczących.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.