Domowe sposoby na kaszel. W jaki sposób walczyć z męczącą dolegliwością naturalnymi środkami?

Wracający męczący kaszel to przypadłość, z którą najszęściej walczymy w okresie jesienno-zimowym. Bardzo często nieprzyjemna dolegliwość może nas dopaść podczas wczesnej wiosny. Jak sobie radzić z kaszlem domowymi sposobami?

Niewyleczony kaszel może ciągnąć się tygodniami. W aptekach znajdziemy mnóstwo środków, które pomogą nam w walce. Jeśli jednak nie chcemy od razu sięgać po leki, kaszel możemy spróbować wyleczyć naturalnymi i domowymi sposobami.

Jak leczyć kaszel? Domowe i skuteczne metody

Kaszel i katar to dwa najczęstsze objawy przeziębienia. Czasem występujący sam suchy kaszel jest naprawdę uciążliwą dolegliwością. Jeśli właśnie złapały ciebie pierwsze objawy, możesz spróbować domowego, naturalnego leczenia kaszlu. Oto kilka niezawodnych sposobów.

Syrop z cebuli - niezawodna metoda na pierwsze objawy przeziębienia

Mieszaninę miodu z cebulą na pewno pamiętamy z czasów dzieciństwa. Samodzielnie przygotowany syrop był pierwszym stosowanym środkiem zapobiegawczym przez nasze mamy i babcie. Substancje znajdujące się w cebuli mają działanie odkażające oraz bakteriobójcze, dlatego doskonale sobie radzą z uporczywym kaszlem. Aby wzmocnić działanie specyfiku, możesz dodać ząbek czosnku, goździki lub cynamon.

Domowe inhalacje pomogą przy problemach z oddychaniem

Zatkany nos i duszący kaszel dobrze jest potraktować inhalacjami, które odblokują nieco zatoki i nawilżą nasze drogi oddechowe. W tym celu zagotuj wodę i przelej ją do miski. Pochyl twarz nad gorącą, parującą wodą i przykryj głowę ręcznikiem. Jeśli do naparu wsypiesz łyżeczkę soli zyskasz działanie odkażające. Na kaszel idealnie sprawdzi się również dolanie kilku kropli olejku eukaliptusowego lub miętowego. 

Lecznicza moc ziół na kaszel

Kolejną dobrą metodą jest zastosowanie płukanek ziołowych. Najlepszymi ziołami do tego celu są szałwia oraz babka lecznicza i rumianek. Z dwóch ostatnich ziół możemy również przygotować herbatę. Kilka kropel olejku szałwiowego możesz też dodać do inhalacji, wzmacniając jej efekt. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.