Chciał przebiec maraton, ale wirus zatrzymał go w domu. Przebiegł go i tak, na własnym 7-metrowym balkonie

Przez panującą pandemię zostały odwołane wszystkie wydarzenia sportowe i kulturalne. To jednak nie stanęło na przeszkodzie mieszkańcowi Francji, który postanowił przebiec maraton na swoim balkonie.

We Francji został wydany nakaz o przymusowym, 15-dniowym pobycie w domu, w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wyjść  z domu można jedynie w określonych przypadkach, m.in. po zakupy, do apteki lub pracy lub na spacer ze zwierzakiem. Zmierzenie się z domową izolacją nie musi oznaczać zaprzestania ulubionych form aktywności fizycznych.  Z tego założenia wyszedł 32-letni Elisha Nochomovitz, który postanowił przebiec maraton na swoim balkonie. 

 

Maratończyk odbył bieg na balkonie

Nochomovitz ukończył w swoim życiu już 36 maratonów. 15 marca tego roku mężczyzna miał wziąć udział w maratonie w Barcelonie. Niestety ze względu na panujące okoliczności, bieg został przełożony na październik. Przymusowy pobyt w domu nie stanął jednak Elishe'owi na przeszkodzie, aby ukończyć bieg po raz kolejny. Mężczyzna postanowił przebiec maraton na swoim siedmiometrowym balkonie w Tuluzie. Aby zrealizować zadanie, wykonał na ograniczonej przestrzeni 6000 okrążeń, aby uzyskać standardowe 42 kilometry i 195 metrów. Balkonowy maraton zajął Nochomovitzowi 6 godzin i 48 minut. W jaki sposób mężczyzna wpadł na ten pomysł? W rozmowie z francuskim  wydaniem magazynu "Huffington Post" wyznał:

Po wprowadzonych przez rząd działaniach i prośbach o zostanie w domu widziałem, że wiele osób nie stosuje się do wydanych zaleceń i wychodzi na zewnątrz na joggingi. Postanowiłem pokazać, że można ćwiczyć nie wychodząc z domu

- skomentował maratończyk. Jakie są dalsze plany treningowe Nochomovitza? W rozmowie z mediami mężczyzna żartował, że rozważa 12-godzinną sesję z trenerem personalnym. Jak widać, dla prawdziwych sportowych wyczynowców, kwarantanna nie oznacza zwolnienia z treningów. Wystarczy znaleźć odpowiedni sposób na wykonanie ćwiczeń w domu lub na dużym balkonie.

Karolina Gilon pokazała, jakie ćwiczenia możemy wykonać w domu:

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała, jakie ćwiczenia możemy wykonać w domu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.