Chciał przebiec maraton, ale wirus zatrzymał go w domu. Przebiegł go i tak, na własnym 7-metrowym balkonie

Przez panującą pandemię zostały odwołane wszystkie wydarzenia sportowe i kulturalne. To jednak nie stanęło na przeszkodzie mieszkańcowi Francji, który postanowił przebiec maraton na swoim balkonie.

We Francji został wydany nakaz o przymusowym, 15-dniowym pobycie w domu, w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wyjść  z domu można jedynie w określonych przypadkach, m.in. po zakupy, do apteki lub pracy lub na spacer ze zwierzakiem. Zmierzenie się z domową izolacją nie musi oznaczać zaprzestania ulubionych form aktywności fizycznych.  Z tego założenia wyszedł 32-letni Elisha Nochomovitz, który postanowił przebiec maraton na swoim balkonie. 

 

Maratończyk odbył bieg na balkonie

Nochomovitz ukończył w swoim życiu już 36 maratonów. 15 marca tego roku mężczyzna miał wziąć udział w maratonie w Barcelonie. Niestety ze względu na panujące okoliczności, bieg został przełożony na październik. Przymusowy pobyt w domu nie stanął jednak Elishe'owi na przeszkodzie, aby ukończyć bieg po raz kolejny. Mężczyzna postanowił przebiec maraton na swoim siedmiometrowym balkonie w Tuluzie. Aby zrealizować zadanie, wykonał na ograniczonej przestrzeni 6000 okrążeń, aby uzyskać standardowe 42 kilometry i 195 metrów. Balkonowy maraton zajął Nochomovitzowi 6 godzin i 48 minut. W jaki sposób mężczyzna wpadł na ten pomysł? W rozmowie z francuskim  wydaniem magazynu "Huffington Post" wyznał:

Po wprowadzonych przez rząd działaniach i prośbach o zostanie w domu widziałem, że wiele osób nie stosuje się do wydanych zaleceń i wychodzi na zewnątrz na joggingi. Postanowiłem pokazać, że można ćwiczyć nie wychodząc z domu

- skomentował maratończyk. Jakie są dalsze plany treningowe Nochomovitza? W rozmowie z mediami mężczyzna żartował, że rozważa 12-godzinną sesję z trenerem personalnym. Jak widać, dla prawdziwych sportowych wyczynowców, kwarantanna nie oznacza zwolnienia z treningów. Wystarczy znaleźć odpowiedni sposób na wykonanie ćwiczeń w domu lub na dużym balkonie.

Karolina Gilon pokazała, jakie ćwiczenia możemy wykonać w domu:

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała, jakie ćwiczenia możemy wykonać w domu
Więcej o:
Komentarze (9)
Mężczyzna podczas przymusowego pobytu w domu postanowił przebiec maraton. Zrobił 6000 okrążeń na 7-metrowym balkonie
Zaloguj się
 • soap2

  Oceniono 2 razy 2

  bohater

 • ars-derivatia

  Oceniono 7 razy 1

  Gdyby mnie ktoś zapytał czy możliwe jest przebiegnięcie maratonu na balkonie, to stwierdziłbym, że jest to niewykonalne.

  A tu proszę, wystarczy chcieć :P

  Chociaż jego czas pokazuje jak bardzo jest to trudniejsze. Maraton to w praktyce bieg po prostej (łuki są generalnie na tyle długie że w praktyce nie ma to znaczenia) a na balkonie co kilka metrów jest nagła zmiana kierunku.

  To musi być dużo bardziej obciążające. Tak czy siak można temu panu pogratulować zdrowego podejścia do sprawy i dobrej kondycji :)

 • jan.go

  0

  W stanie wojennym studenci wspinali się na Mount Everest po schodach akademiku

 • rumpa

  Oceniono 2 razy 0

  Pawia bym puściła po kilku nawrotach. Przecież to w zasadzie bieganie w kółko.

 • bonenecklace

  Oceniono 6 razy -4

  Nominacje do nagrody kretyna miesiąca, czas start! Przypomina mi się opowiadanie DFW "Kanał cierpienia", które stanowi idealną puentę do ww. "wyczynu". Nie umiesz pisać? E tam, idź na kurs online to się nauczysz, przecież: chcieć to móc! Nie umiesz śpiewać, nie ma problemu, jest YT. Jestem kompletnym beztalenciem, wszystko da się naprawić. Zacznij żywot blogera i przelewaj swoje wypociny na "fejsie", umieszczaj fotki z codziennej defekacji, oczywiście nie zapominając o odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia wg najnowszych trendów. Abstrahując od koronawirusa, ludzkość od jakiegoś czasu cierpi na nieuleczalną chorobę, którą jest debilizm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX