Jak zachować zdrowie i zadbać o sylwetkę podczas pracy w domu? Jest to możliwe!

Praca zdalna z pozoru może wydawać się zbawieniem. Taki tryb życia niesie jednak za sobą wiele pułapek. Jeśli większość czasu spędzamy w domu, mniej się ruszamy i chętniej sięgamy po przekąski.

Poza izolacją od życia społecznego, utrzymanie zdrowej diety może stać się jednym z największych wyzwań podczas pracy w domu. Jak sobie radzić z tą trudną sytuacją i nie ustać w walce o wymarzoną sylwetkę?

Jedz o stałych porach

Długotrwałe przebywanie w domu wiąże się z nieograniczonym dostępem do kuchni pełnej zapasów. Pracując w domu, jedzenie o stałych porach jest utrudnione, bo zostaje zaburzony rytm dnia i chętniej sięgamy po nadprogramowe przekąski. Aby uniknąć podjadania, wyznacz czas na śniadanie, lunch, obiad i kolację, a także pamiętaj o odpowiednim menu na diecie.

pora jedzenia a metabolizmpora jedzenia a metabolizm Brooke Lark/unsplash.com

Wykorzystaj czas na dojazdy

Czas przeznaczony na dojazdy stał się teraz czasem wolnym. Wykorzystaj go na wykonanie kilku ćwiczeń. Siedzący tryb życia może negatywnie odbić się na zdrowiu i grozi dodatkowymi kilogramami, dlatego tak ważne jest, aby podczas domowej kwarantanny nie rezygnować z aktywności fizycznej. Nie musisz wybierać katorżniczych treningów, połącz ruch z dobrą zabawą.

Pozbądź się niezdrowych przekąsek

Trudno wytrwać na diecie i usiedzieć przy komputerze ze świadomością, że w pomieszczeniu obok znajdują się pyszne ciastka, które koniecznie chcesz zjeść. Pojawia się myśl, że jeśli zjesz je wszystkie, to już nic nie będzie cię kusiło? To błąd. Lepiej pozbyć się niezdrowych zapasów - a najlepiej wcale ich nie kupować - zanim twoje ciało postanowi zmagazynować je w postaci tłuszczu.

Nie jedz przy biurku

Oddziel stanowisko pracy od miejsca spożywania posiłków. To pozwoli ci kontrolować ilość przyjmowanych kalorii i sprawi, że nie będziesz jadła przez cały czas. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz pracę przy biurku. W łóżku szybciej poczujesz chęć na przekąskę, a organizm będzie zdezorientowany.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.