Trening ogólnorozwojowy w domu - czym jest i jak zacząć go ćwiczyć? Jak wyglądają zajęcia dla początkujących?

Do dobrego treningu nie potrzebujesz mnóstwa akcesoriów i siłowni. Efektywne zajęcia możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. Trening ogólnorozwojowy pomoże wzmocnić ciało oraz utrzymać dobrą kondycję.

Domowy trening może zawierać korzystne dla naszej kondycji ćwiczenia ogólnorozwojowe. Na czym one polegają i jak zacząć je wykorzystywać podczas zajęć? Te proste zestawy wykonacie bez problemu!

Trening ogólnorozwojowy - na czym polega?

Ćwiczenia ogólnorozwojowe świetnie działają na kręgosłup. Doskonale też wpływają na stan naszego zdrowia. Taki trening pobudza do pracy wszystkie mięśnie, zwiększa zakres ruchomości stawów, a także wpływa na poprawienie koordynacji i kondycji całego ciała. Ten rodzaj treningu nada się także dla osób, które pracują nad redukcją tkanki tłuszczowej

Trening ogólnorozwojowy dla początkujących - przykładowe ćwiczenia

Podczas zajęć nie musisz korzystać ze specjalnego sprzętu. Jakie ćwiczenia wykonać na początku przygody z tego typu zajęciami? Podane figury wykonuj jedna po drugiej bez przerwy, po 12 powtórzeń na każdą stronę. Pamiętaj, aby zawsze najpierw wykonać dobrą rozgrzewkę, a po części właściwej rozciąganie - w ten sposób unikniesz kontuzji. Oto kilka przykładowych ćwiczeń bez sprzętu:

  • ćwiczenie 1 - stań prosto, następnie wykonaj skłon i dotknij palcami rąk do stopy po przeciwległej stronie ciała. Po wyprostowaniu się otwórz klatkę piersiową i wyciągnij wyprostowaną rękę za siebie. Wróć do pozycji wyjściowej i to samo powtórz z drugą ręką.
  • ćwiczenie 2 - połóż się na podłodze lub macie, kierując głowę w stronę podłoża. Wyciągnij wyprostowane ręce przed siebie. Podnieś klatkę piersiową do góry, jednocześnie zginając ręce w łokciach i odchylając do tyłu.
  • ćwiczenie 3 - wykonaj deskę na prostych ramionach.
  • ćwiczenie 4 - leżąc na brzuchu, unoś jednocześnie lewą rękę i prawą nogę, później na odwrót.
  • ćwiczenie 5 - stań prosto i wciągnij brzuch. Podczas wdechu zrób krok do przodu i ugnij oba kolana pod kątem prostym, jednocześnie wyciągając ręce do góry. Wydychając powietrze, powróć do początkowej pozycji.
Zobacz wideo Kasia Dziurska pokazała intensywny trening całego ciała
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.