Sześciopak w 30 dni. Wystarczy 10 minut dziennie i 5 najlepszych ćwiczeń na sześciopak na brzuchu

Marzy ci się sześciopak na brzuchu? Pora przestać marzyć, a wziąć się solidnie do roboty. Aby w 30 dni wyrzeźbić sześciopak na brzuchu, należy połączyć dwa kluczowe elementy - dietę i trening. Dowiedz się, co jeść, a czego się wystrzegać. Poznaj też 5 najlepszych ćwiczeń na sześciopak na brzuchu. Wystarczy 10 minut ćwiczeń dziennie!

Sześciopak bez diety – czy się da?

Pewnie, jak wiele osób, zastanawiasz się, czy można osiągnąć sześciopak bez diety. Niestety, musimy cię zmartwić. Jakiekolwiek zmiany w naszym organizmie, mówimy tu o trwałych zmianach, wymagają połączenia zdrowego stylu życia, treningów i odpowiednio zbilansowanej diety. Czy się da osiągnąć sześciopak bez diety? Niestety nie!

Jak więc powinna wyglądać nasza dieta na sześciopak? Na pewno musimy odżywiać się zdrowo. W tym celu koniecznie czytajmy etykietki produktów. Zapoznanie się ze składem, to już połowa sukcesu. Nagle okaże się, że nasze ulubione fitprodukty, które kupowaliśmy zawsze w dobrej wierze są przesycone niezdrowym i jakże kalorycznym syropem glukozowo-fruktozowym, utwardzonymi tłuszczami lub po prostu konserwantami.

Na pewno lepiej wystrzegać się wszystkiego, co przetworzone, niezdrowe, kaloryczne. Unikajmy produktów, które zawierają kwasy tłuszczowe nasycone. Choćby takich jak tłuste mięso, sery, tłuste mleko, masło czy margaryna. Musimy wyeliminować z diety wszystkie tłuszcze trans. Zapomnij o smażonych produktach, słonych przekąskach, chipsach, słodyczach czy zajadaniu się fast-foodami.   

Co więc należy jeść, aby cieszyć się sześciopakiem? Stawiaj na białko. Ale wybieraj te produkty, które w składzie mają jak najmniej tłuszczy. Jedz więc piersi z kurczaka, piersi z indyka, chude mięso czerwone, białko jaj, owoce morza i ryby. Jeśli chodzi o tłuszcze, spożywaj tylko te zdrowe. Znajdziesz je w tłustych rybach morskich – takich jak tuńczyk, makrela czy łosoś – oraz w orzechach, oliwie z oliwek czy w awokado.

Węglowodany jedz tylko złożone. W twoje diecie na sześciopak nie może zabraknąć kaszy gryczanej, kaszy jaglanej, ryżu brązowego, płatków owsianych czy ziemniaków od czasu do czasu. Jedz naprawdę dużo warzyw. Codziennie zjedz coś z poniższej listy: brokuły, ogórki, pomidory, sałata, rzodkiewki, szpinak, szparagi, papryka itp. Unikaj za to warzyw strączkowych. A skoro mowa o unikaniu, to czego unikać w diecie, żeby szybciej mieć sześciopak?

Czego unikać w diecie, żeby szybciej mieć sześciopak?

Przede wszystkim weryfikuj. Czy to, co uważasz za zdrowe, faktycznie takie jest? Unikaj cukru, węglowodanów prostych, laktozy, fruktozy. Liczy się umiar. Nawet w przypadku jedzenia owoców. Pij zdrowe soki, ale tylko te, które samodzielnie wyciśniesz. Te, które kupisz w gotowym kartonie niestety zawierają bardzo dużo cukru.

Podsumowując, twoje dieta musi być zdrowa, spełniać normy zalecane nam przez Światową Organizację Zdrowia. Gdy dodatkowo wspomożesz dietę treningami, na pewno wyrzeźbisz sześciopak! Poznaj 5 najlepszych ćwiczeń na sześciopak na brzuchu. Wystarczy 10 minut dziennie z tym zestawem!

5 najlepszych ćwiczeń na sześciopak na brzuchu, czyli 10 minut dziennie na sześciopak – zestaw ćwiczeń

Russian twist. Usiądź na podłodze. Wyprostuj nogi i plecy. Złap hantle lub butelki z wodą. Umieść ciężar po prawej stronie ciała, przy samym biodrze. Następnie ugnij nogi pod kątem 90 stopni i unieś kilka centymetrów nad ziemię. Plecy odchyl lekko do tyłu. Skręć tułów i przenieść obciążenie raz na jedną, raz na drugą stronę ciała. Ćwicz przez minutę.

Unoszenia nóg nad ziemię. Płasko połóż się na plecach. Wyprostuj nogi. Dłonie umieść płasko pod pośladkami. Napnij mięśnie brzucha i z wydechem unieś obie wyprostowane nogi. Mniej więcej na 90 stopni. Z wdechem opuść nogi tuż nad podłoże. Powtórz 20 razy, wykonaj trzy serie.

Deska z opuszczaniem bioder. Zrób deskę na przedramionach. Następnie skręć tułów i opuść jedno biodro niżej, aż do ziemi. Wróć do pozycji deski. Powtórz na drugą stronę. Wykonaj 20 powtórzeń, zrób trzy serie.

Tradycyjne brzuszki. Połóż się na plecach, ugnij kolana i lekko rozszerz stopy. Dłonie spleć w koszyczek, włóż pod głowę. Rozchylając łokcie, unoś łopatki. Zrób 20 spięć brzucha, w trzech seriach.

Brzuszki z dotykaniem kostek. Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach. Ręce unieść nad podłoże. Rób spięcia dotykając lewą ręką lewej kostki i potem prawą prawej. Ćwicz przez dwie minuty. Odpocznij, powtórz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.