Co to jest Animal Flex? Jak działa? Poznaj opinie, efekty i przeciwskazania tego preparatu

Animal Flex to jeden z popularniejszych suplementów diety. Przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia. Ale czy jest w pełni bezpieczny? Sprawdzamy przeciwskazania do stosowania Animal Flex i porównujemy opinie o produkcie.

Animal Flex – co to jest? Jak działa?

Jeśli trenujesz siłowo, to doskonale wiesz, że każdy sport, a zwłaszcza związany z podnoszeniem ciężarów, to olbrzymie obciążenie dla naszego organizmu. Z czasem nasz aparat ruchu może mieć problemy. Warto więc już zawczasu zadbać o nasze mięśnie i naszą kondycję. Wesprzeć ciało i zabezpieczyć przed kontuzjami czy innymi dolegliwościami. Sprawdzą się tu oczywiście suplementy diety. Jednym z popularniejszych wśród tych dostępnych na rynku jest Animal Flex.

To preparat wyprodukowany przez amerykańską firmę Universal. Marka stawia na kompleksową poprawę wytrzymałości naszych stawów. Jak to działa?

Animal Flex zawiera trzy rodzaje składników. Pierwszy z nich to połączenie popularnych substancji, które wzmacniają budowę i wytrzymałość stawową. Jest to choćby chondroitynina, glukozamina czy metylosulfonylometanina. W Animal Flex występują one pod postacią siarczanów, ponieważ taka forma sprawdza się najlepiej w układzie pokarmowym, a dodatkowo siarczany świetnie regenerują stawy, chrząstki czy ścięgna.

Oprócz tego znajdziemy w niej składniki, które poprawiają samą ruchomość stawów. W ten sposób Animal Flex dociera do chrząstek i zapobiega ocieraniu się ich o siebie. Unikamy w ten sposób dolegliwości bólowych, które pojawiają z czasem, wraz z podatnością na kontuzje. Wśród tych składników warto wyróżnić olej lniany i kwas hialuronowy.

Ostatni składnik to naturalne związki przeciwzapalne. Sprawdzają się one w przypadku kontuzji czy mikrourazów, których doświadczamy praktycznie podczas każdego treningu. W ich roli występują takie substancje jak bromelaina, imbir, kurkuma czy kadzidłowiec. Oczyszczają i pozwalają na pozbycie się wolnych rodników czy produktów spalania materii.

W składzie znajdziemy także wiele witamin i mikroelementów, których potrzebujemy do normalnego funkcjonowania całego organizmu.

Animal Flex – działanie

Zastanawiasz się wciąż, jak działa Animal Flex? Bogaty skład zapewnia kompleksowe działanie. Dochodzi do wzmocnienia połączeń stawowych i to w wielu wymiarach. Ponadto podnosi się nasza odporność na uszkodzenia mechaniczne czy zmniejsza się ryzyko kontuzji. Animal Flex poprawia także elastyczność i mobilność tkanek.

Animal flex – dawkowanie

A jak powinno wyglądać dawkowanie Animal Flex?  Zawsze czytajmy informacje podane na etykietach i ulotkach suplementów. W tym wypadku wyczytamy tam, że jedna saszetka to rekomendowana porcja produktu. Wystarczy popić ja dużą ilością wody. Najlepiej stosować wieczorem, tuż przed pójściem spać.

Animal Flex – kiedy stosować?

A kiedy stosować Animal Flex? Dla kogo jest to wskazany suplement? Przede wszystkim przyda się każdemu, bez względu na dyscyplinę sportową, którą uprawiamy. Każdy, kto trenuje jest bowiem narażony na przeciążenia stawów. Gdy w grę wchodzi trening siłowy, to ryzyko rośnie.

A jeśli nie chcemy nabawić się bolesnej kontuzji, lepiej zapobiegać. Więc Animal Flex lepiej stosować w formie profilaktyki treningowej.

Animal Flex – opinie, efekty

Animal Flex cieszy się naprawdę dobrymi opiniami wśród stałych bywalców siłowni. Jeśli stosujemy go zgodnie z przeznaczeniem, nie przekraczamy zalecanych dawek, to zauważymy pozytywne efekty stosowania Animal Flex. Nasze ciało stanie się bardziej elastyczne, minął wszelkie dolegliwości stawowe. Rzadziej też będą dopadały nas kontuzje.

Animal Flex – przeciwwskazania, kontrowersje, szkodliwość

Pamiętajmy jednak, że Animal Flex, tak jak każdy inny suplement, może wykazywać niepożądane działanie. Jeśli mamy uczulenie na jakikolwiek ze składników, lepiej w ogóle nie zaczynać suplementacji. Przyjmuje się jednak, że Animal Flex jest suplementem bezpiecznym. Kupimy go w każdej aptece, supermarkecie czy stoisku z odżywkami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.