Nie widzisz progresu po ćwiczeniach? Oto sześć najczęściej popełnianych błędów po treningu

Szukasz powodu, przez który twoje mordercze treningi nie przynoszą zamierzonych efektów? Zwróć uwagę na to, jak wygląda twój dzień po zakończeniu ćwiczeń. Często powtarzamy te same błędy, które sabotują nasze wysiłki.

Chodzisz już od jakiegoś czasu na siłownię, ćwiczysz długie serie w domu, a efektów brak lub są prawie niezauważalne? Bardzo możliwe, że popełniasz jeden z tych błędów, które blokują twój progres. Zobacz, czego nie należy robić po odbytych zajęciach.

6 najczęstszych błędów po treningu

Istnieje kilka zachowań, które bardzo często powtarzają się u wielu osób, które mają problemy z zauważeniem efektów swoich treningów. Czego nie robić, jeśli chcemy szybko zauważyć rezultaty swojej ciężkiej pracy?

  1. Przyjmujesz zbyt dużo białka - istnieje błędne przekonanie, że osoby ćwiczące powinny spożywać jak najwięcej tego produktu, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w swoich treningach. Jeśli w diecie znajduje się 30 gramów białka dziennie, nie zwiększaj jego ilości. Taka porcja jest optymalna.
  2. Pijesz alkohol - wypicie kilku kieliszków wina po treningu ma tragiczne skutki. Taka praktyka może doprowadzić do zepsucia zdolności mięśni do skutecznej odbudowy. Jeśli nie chcesz do tego dopuścić, ogranicz się do jednego kieliszka. 
  3. Przejadasz się - niestety, wiele osób błędnie myśli, że po treningu należy dostarczyć organizmowi zdecydowanie więcej pożywienia, niż zjadamy normalnie. Unikajmy przejadania się, postawmy na zbilansowaną dietę, która dostarczy nam niezbędnych składników.
  4. Unikasz węglowodanów po wysiłku - po godzinie treningu o wysokiej intensywności mięśnie potrzebują zastrzyku glikogenu, aby się wzmocnić. Wybierz zdrowe węglowodany, czyli owoce, warzywa, rośliny strączkowe i produkty pełnoziarniste - tam znajdziesz glikogen.
  5. Nie wypijasz właściwej ilości wody - nawet lekki trening, taki, w którym nie czujesz, że się porządnie zmęczyłeś, może prowadzić do łagodnego odwodnienia. Zważ się przed i po treningu. Za każdy kilogram masy ciała, którą tracisz, musisz pić mniej więcej tyle samo wody. Jeden kilogram to około 906 mililitrów wody, którą musisz dostarczyć po wysiłku.
  6. Nie planujesz z wyprzedzeniem - jeśli przed treningiem nie zjesz odpowiedniego śniadania, w trakcie zajęć może złapać cię głód. Wtedy najczęściej sięgamy po niezdrowe i wysokokaloryczne przekąski. Zawsze miej przy sobie wodę, aby uniknąć kupowania innych napojów, które posiadają niezdrowe dodatki oraz cukier.

Ten trening pośladków z gumą wykonasz samodzielnie w domu:

Zobacz wideo Ten trening pośladków z gumą wykonasz samodzielnie w domu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.