Dieta fast food może przyczynić się do utraty kilogramów. Czy jedzenie śmieciowego jedzenia to dobry wybór?

Dieta fast food z pewnością nie jest zdrowa. Opiera się na jedzeniu poza domem i jest uboga w witaminy. Można jednak odnaleźć w niej kilka zalet, które sprawiają, że patrzymy na nią nieco przychylniej.

Nie jest zaskoczeniem, że na diecie fast food można schudnąć. Zrzucenie kilogramów jest możliwe pod warunkiem, że zostanie zachowana odpowiednia ilość przyjmowanych kalorii. Prawdę mówiąc, schudnąć w ten sposób można jedząc dosłownie cokolwiek, ale nam chyba nie o to chodzi?

Dieta fast food jest dietą ubogą w wartości odżywcze. Mimo że jedną z zasad diety jest odrzucenie tłuszczów trans, nadal spożywa się na niej śmieciowe jedzenie. Idąc tym tokiem rozumowania - nawet jeśli postarasz się o najlepsze możliwe wybory, wciąż będą to najlepsze z najgorszych. Ile plastrów pomidora można wepchnąć do burgera? Z pewnością niewiele. 

W diecie fast food można doszukać się zalet

Na tej diecie stracisz nie tylko kilogramy, ale też włosy i chęci do życia. Z pewnością przejdzie ci także ochota na słone, tłuste, kaloryczne i niezdrowe jedzenie, ale to można uznać za plus fastfoodowego jadłospisu. Kolejną zaletą z pozoru może wydawać się fakt, że dieta z założenia opiera się na jedzeniu poza domem, jednak nie jest to najzdrowsza opcja, szczególnie jeśli żywimy się w restauracjach oferujących szybkie jedzenie. Ponadto fastfoodowa dieta może sprawić, że poczujesz się pełniej niż po sałacie, a to sprawi, że przez dłuższy czas nie sięgniesz po kolejnego burgera.

Dieta fast food polecana jest osobom, które nie mogą żyć bez tego typu pokarmów, a każde ograniczenie do minimum wiąże się u nich z napadem głodu i w rezultacie zjedzeniem większej niż zwykle ilości zakazanego posiłku. 

Dieta fast food to krok do zdrowego odżywiania?

Pozwolenie sobie na żywieniowe grzeszki, a z czasem nawet przymuszenie się, szybko spowoduje, że fast foody zwyczajnie się znudzą. W miejscu ochoty nie do przezwyciężenia pojawi się wreszcie wstręt i potrzeba zjedzenia czegoś zdrowego. Organizm sam zacznie się domagać witamin i wartości odżywczych, a wtedy miejsce frytek i burgerów zajmą sałatki i owocowo-warzywne koktajle

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.