Anna Lewandowska pokazuje ćwiczenia dla kobiet w ciąży, które można wykonać w domu - szykuj hantle i do dzieła

Anna Lewandowska wkrótce zostanie po raz drugi mamą, co jednak nie oznacza dla trenerki rezygnację z ćwiczeń. Teraz pokazała ćwiczenia, które można wykonać w domu. Potrzebujesz jedynie hantli lub butelek z wodą, które zastąpią obciążenie.

Anna Lewandowska od czterech dni prowadzi wyzwanie "Trenuj w domu". Stworzyła je z myślą o wszystkich osobach, które nie chcą odpuszczać ćwiczeń w obecnej sytuacji, a jednocześnie nie mogą chodzić na siłownię. Gwiazda zaprezentowała trening z hantlami, który jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

 

Anna Lewandowska trenuje w zaawansowanej ciąży

Fani spekulują, że już wkrótce na świat przyjdzie brat lub siostra Klary. Mimo brzuszka ciążowego pokaźnych rozmiarów, Lewandowska wciąż ćwiczy i zachęca do tego swoich instagramowych obserwatorów - odpowiedni trening, uzgodniony z lekarzem, nie zaszkodzi dziecku. Czwarty dzień wyzwania przyniósł ćwiczenia z wykorzystaniem hantli. Trening Anny składa się z sześciu figur:

  • kobiety w ciąży wykonują 3 serie z małym obciążeniem, po 15-20 powtórzeń każdego ćwiczenia;
  • pozostali mają przed sobą 5 serii, po 20-30 powtórzeń pojedynczej figury. 

Wśród ćwiczeń, które pokazała na Instagramie Lewandowska znajdziemy:

  • Krótką rozgrzewkę - trucht w miejscu, wykonywany bez odrywania palców stóp od podłoża, przy jednoczesnym boksowaniu rękami.
  • Podnoszenie hantli, uginając ręce i podnosząc łokcie do góry, pamiętając, aby ruch wykonać na ugiętych kolanach.
  • Wypad nogą w tył, następnie przysiad na jedno kolano, trzymając opuszczone ręce z ciężarkami.
  • Wyprost rąk z hantlami w tył w pozycji półprzysiadu.
  • Przysiady przy trzymaniu hantli w rękach o zgiętych łokciach. Hantle trzymamy pod brodą, mniej więcej na wysokości kości obojczykowych.
  • Wypad nogą w tył przy wykonywaniu figury polegającej na umieszczeniu jednej hantli za głową, a następnie powolnym ruchem podnoszeniem jej do wyprostu rąk.

Trenerka fintess przypomina, że dzięki ćwiczeniom, odpowiednio zbilansowanej diecie i suplementom możemy podnieść naszą odporność, co pomoże nam w walce z wirusami. 

Anna i Klara Lewandowskie ćwiczą razem na siłowni:

Zobacz wideo Anna i Klara Lewandowskie ćwiczą razem na siłowni
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.