Kayla Itsines obala mity: Nigdy nie będziesz wyglądać jak kulturysta, podnosząc ciężary

Kayla Itsines stanowi fit inspirację dla milionów kobiet. W swoim ostatnim poście na Instagramie rozprawiła się z mitem dotyczącym podnoszenia ciężarów przez kobiety.

Kayla Itsines to jedna z najpopularniejszych instagramowych trenerek. Uznawana jest za niekwestionowany autorytet w kwestii fitnessu, a jej zdrowy styl życia stał się inspiracją dla milionów fanek. Pod swoim ostatnim zdjęciem na Instagramie trenerka wyjaśniła, dlaczego podnosząc ciężary, nie będziesz wyglądać jak kulturysta.

 

Kayla Itsines tłumaczy, co daje podnoszenie ciężarów

Mit dotyczący podnoszenia ciężarów przez kobiety był obalany wiele razy. Niestety niektóre z nas ciągle obawiają się, że "męskie" treningi mogą doprowadzić do mocnego rozbudowania muskulatury, co nie jest prawdą.

Kiedy słyszę, jak ktoś patrząc na ciężary mówi: Nie chcę wyglądać jak kulturysta, myślę tylko o tym, jak ciężko kulturyści pracują, aby tak wyglądać. Kulturystyka to nie dodatkowy wysiłek, który robisz w wolnym czasie. Wymaga 100% zaangażowania w żywienie, trening i styl życia, by osiągnąć swoje cele i wygrać!

- mówi Kayla Itsines. Nie da się zbudować wielkich mięśni w jeden dzień! Wiedzą o tym szczególnie mężczyźni, którzy ciężko pracują na to, żeby rzeczywiście urosnąć. Tutaj do ćwiczeń z dużymi obciążeniami należy dodać nadwyżkę kaloryczną oraz produkty, które wspierają budowę mięśni. Czy to oznacza, że kobiety, które zdecydowały się na trening z ciężarami, powinny ograniczyć ilość spożywanych kalorii? Nic bardziej mylnego.

Mogę śmiało powiedzieć, że nigdy nie będziesz wyglądać jak kulturysta, podnosząc kilka ciężarów... i na pewno nie z dnia na dzień. Naukowo rzecz biorąc, nie ma sposobu, aby podnieść ciężary jednego dnia, a następnego obudzić się wyglądając zupełnie inaczej! Budowa mięśni zajmuje dużo czasu u większości ludzi, a szczególnie kobiet - u mnie to zajęło wiele lat.

- dodaje Kayla. Kobiety z natury różnią się od mężczyzn. Inaczej będzie również wyglądał proces budowy mięśni. Zbudujesz mięśnie, które same zaczną spalać twój tłuszcz, wyrzeźbisz ciało i wzmocnisz postawę. Jeśli nie jesteś kulturystką, nie musisz obawiać się, że nagle się nią staniesz. To nie jest takie proste. Gdyby było, większość trenerek fitness oraz kobiet ćwiczących na siłowni dorównywałaby mężczyznom swoją posturą.

Kayla Itsines trafnie porównała obawę przed używaniem ciężarów do strachu przed prowadzeniem samochodu, żeby przypadkiem nie stać się kierowcą wyścigowym.

Podnoszę ciężary 3-4 razy w tygodniu i kocham swoje ciało bardziej niż kiedykolwiek, kiedy grałam tylko w koszykówkę. Każdemu, kto chce spróbować podnieść ciężary, poleciłbym zdrową, zbilansowaną dietę oraz połączenie treningu wysiłkowego i wytrzymałościowego.

Nie bójmy się ciężarów. Wprowadzenie obciążeń do swoich treningów przynosi szybsze efekty w dążeniu do szczupłej i wysportowanej sylwetki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.