Co jeść, żeby naturalnie powiększyć biust? Czym są fitoestrogeny?

Wiele kobiet marzy o dużym, pięknym i jędrnym biuście. Nie wszystkie z nas zostały hojnie obdarzone przez naturę. Co zrobić, by uniknąć operacji plastycznej i jednocześnie powiększyć swój biust? Wystarczy zadbać o obecność tych produktów w codziennej diecie.

Piersi fachowo nazywane są worem skórno-tłuszczowym. W dużej mierze składają się one z tkanki tłuszczowej, dlatego naturalnym jest, że jeśli zawartość tłuszczu w organizmie jest większa, to automatycznie powiększają są również piersi. Nie zawsze, bo u każdej z nas tłuszcz różnie się rozkłada - są nieliczne panie, którym idzie tam, gdzie powinno, ale zdecydowanie częściej mamy do czynienia z odkładaniem się tkanki tłuszczowej na brzuchu czy udach.

Często obfity biust idzie w parze z dodatkowymi kilogramami, a po zrzuceniu wagi - zmniejsza się jego rozmiar. Niewiele z nas może cieszyć się szczupłą figurą i bujnymi krągłościami w jednym. Są jednak produkty, które sprzyjają kobietom i mogą przyczynić się do powiększenia oraz ujędrnienia biustu.

Jak schudnąć, aby nie stracić biustu?Jak schudnąć, aby nie stracić biustu? fotolia.com

Czym są fitoestrogeny?

Fitoestrogeny to związki roślinne, które w organizmie człowieka działają podobnie jak estrogeny – żeńskie hormony odpowiedzialne także za rozwój piersi. Największy wpływ na wygląd biustu ma przyjmowanie fitoestrogenów w okresie dojrzewania, kiedy piersi jeszcze się rozwijają. Wprowadzenie ich do swojej diety na stałe może wpłynąć nie tylko na rozmiar, ale też na jędrność piersi. Na dobroczynne właściwości naturalnych estrogenów powinny zwrócić uwagę także kobiety w okresie menopauzy. Fitoestrogeny łagodzą dolegliwości związane z przekwitaniem.

Produkty bogate w fitoestrogeny:

Soja

Najbogatszym źródłem fitoestrogenów są rośliny strączkowe. Znajdziesz je głównie soi i produktach sojowych.

tofutofu tofu

Szpinak

Fitoestrogeny obecne są również w szpinaku czy czerwonej koniczynie.

ile kalorii ma szpinakile kalorii ma szpinak Andrijana Bozic/unsplash.com

Duża ilość naturalnych estrogenów znajduje się także w nasionach kopru włoskiegolnu oraz owsa, a także w kukurydzy, sezamie, lucernie, ryżu i ziarnach żyta.

Fitoestrogeny to nie wszystko?

Na pewno większość z nas słyszała babcine rady o piciu bawarki, czy jedzeniu piętek od chleba, co rzekomo miałoby powiększyć biust. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia, że te sposoby działają. Nieco większą pewność dają poniższe porady.

Aby cieszyć się pełnym biustem, pij piwo

Chmiel pobudza pracę mięśni gładkich, które biorą czynny udział w produkcji estrogenów oraz rozkurcza mięśnie.

Pamiętaj o zdrowych tłuszczach

Warto dodać do swojej diety orzechy, szczególnie migdały. Zjadanie nawet kilku orzechów dziennie w krótkim czasie objawi się powiększeniem i ujędrnieniem piersi. Również oliwa z oliwek, oliwki i awokado mogą wpłynąć na wielkość biustu.

Dodaj źródła białka

Nabiał, owoce morza, mięso i ryby to produkty, które zawierają białko i mogą przyczynić się do zwiększenia rozmiaru piersi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.