Jak ćwiczyć w domu mięśnie brzucha? Zobacz trening opracowany przez popularną trenerkę

Pozamykane siłownie nie muszą oznaczać kilkutygodniowej przerwy od treningów. Znana trenerka, Linn Lowes, pokazała ćwiczenia ABS, które bez problemu wykonamy w domu.

Przez panujący na całym świecie koronawirus, wiele państw zdecydowało się na zaostrzone środki ostrożności. Z tego względu zalecane jest omijanie wszystkich dużych skupisk ludzi, w tym chodzenia na siłownie. Wiele z nich jest na ten czas zamknięta do odwołania. Niektóre ćwiczenia bez problemu wykonasz w domu. Jak się zabrać za domowe treningi?

 

Linn Lowes zachęca do treningu ABS w domu

Ćwiczenia ABS pomogą nam w wyrzeźbieniu pięknego brzucha. Linn pokazała na Instagramie zestaw sześciu figur, które pomogą nam na partie mięśni tej części ciała. Jakie ćwiczenia poleca trenerka?

  1. 20-sekundowe podskoki z naprzemiennym ruchem stóp. Załóż ręce za głowę, do wykonania ćwiczenia wykorzystaj poduszkę, puf albo inny przedmiot o niskiej wysokości. Gdy naprzemiennie wysuwasz jedną ze stóp do przodu, palcami dotykaj do postawionej przeszkody.
  2. Wspinaczka górska - kolejne 20 sekund. Oprzyj zgięte w łokciach ręce na krześle lub kanapie, następnie wykonuj szybkie zmiany nóg, tak, jak na wrzuconym przez Linn wideo. Pamiętaj, aby przez całe ćwiczenie mocno napinać mięśnie brzucha.
  3. Brzuszki z klaśnięciem - po 6 powtórzeń na każdą stronę. Połóż się na macie, nogi zgięte w kolanach unieś do góry. Następnie podnoś tułów do góry, jednocześnie podciągając do góry jedno kolano - klaśnij dłońmi pod kolanem.
  4. Świeca - połóż się na macie, jedną nogę wyprostuj do góry, drugą ugnij lekko w kolanie i skieruj w kierunku sufitu. Następnie podciągaj obie nogi i tułów do góry. Wykonaj 8 powtórzeń.
  5. Plank z drabiną - przyjmij pozycję do deski, ręce umieszczając na podwyższeniu np. fotelu lub kanapie. Ćwiczenie polega na schodzeniu rękoma z kanapy na podłoże, zachowując napięte mięśnie i wyprostowane nogi. Wykonuj figurę przez 20 sekund.
  6. "Oblique pull ins" - ćwiczenie polega na podciąganiu obu nóg w kierunku tułowia, utrzymując ręce na podwyższeniu. Kończyny podciągamy do góry, opierając ciało na lewym lub prawym boku. Po zrobieniu 10 powtórzeń na jedną stronę, zmieniamy pozycję, kładąc się na drugim boku; wykonujemy kolejnych 10 powtórzeń.

Po pierwszej serii robimy 3 minuty przerwy. Następnie całość powtarzamy co najmniej w pięciu seriach.

Sandra Kubicka pokazała swoje ulubione ćwiczenia ABS:

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoje ulubione ćwiczenia ABS
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.