Czym jest spożywcza ziemia okrzemkowa? Jak okrzemki działają na ludzki organizm?

Ziemia okrzemkowa mechanicznie oczyszcza jelita, niszczy drobnoustroje przewodu pokarmowego oraz przyczynia się do wydalania z organizmu toksyn, złogów, metali ciężkich, bakterii, grzybów i wirusów.

Ziemia okrzemkowa może zapewnić organizmowi wiele korzyści. Usprawnia metabolizm i zmniejsza apetyt, a w rezultacie wspomaga redukcję masy ciała, wzmacnia układ mięśniowo-naczyniowy, obniża poziom złego cholesterolu oraz zmniejsza bóle pleców i stawów. Jest także odpowiedzialna za osadzanie się w kościach składników mineralnych.

Okrzemki mają też korzystny wpływ na nasz wygląd - wspomagają wytwarzanie elastyny oraz kolagenu, spowalniają proces starzenia, poprawiają kondycję włosów i paznokci, wygładzają skórę, leczą trądzik, egzemę, oparzenia i odmrożenia. Pomagają również dbać o higienę jamy ustnej - skutecznie walczą z próchnicą oraz zapobiegają krwawieniu dziąseł, redukują przykry zapach z ust.

Ziemia okrzemkowa jest bogata przede wszystkim w krzem.Ziemia okrzemkowa jest bogata przede wszystkim w krzem. www.stressfree.pl

Jak stosować okrzemki?

Spożywczą ziemię okrzemkową można kupić zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Dostępna są w formie tabletek oraz proszku do rozpuszczenia w wodzie. Najlepiej przyjmować ją na czczo, co najmniej godzinę przed pierwszym posiłkiem lub do dwóch godzin po nim. Dzienna dawka ziemi okrzemkowej nie powinna przekraczać 1 proc. masy spożytego w ciągu dnia jedzenia. Zaleca się stopniowe zwiększanie dawkowania. Podczas stosowania należy pić minimum 2 litry wody dziennie.

Należy pilnować, by nie przekroczyć dziennej dawki ziemi okrzemkowej. Przedawkowanie może skutkować spłyceniem oddechu i wystąpieniem kaszlu. W niektórych przypadkach zażywanie ziemi okrzemkowej może powodować ból głowy oraz pogorszenie stanu psychicznego. Kontakt ze skórą może wywołać podrażnienie, a dostanie się do oka skutkuje wysuszeniem i pieczeniem.

Czy kobiety w ciąży i dzieci mogą zażywać ziemię okrzemkową?

Choć przyjmowanie ziemi okrzemkowej we wskazanych dawkach nie ma szkodliwego wpływu na ludzki organizm, nie zaleca się stosowania ziemi okrzemkowej u kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz dzieci poniżej dwunastego roku życia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.