Kate Hudson wstawiła zdjęcie w maseczce ochronnej. Fani: Ona cię nie ochroni przed zakażeniem!

Kate Hudson podzieliła się zdjęciem z podróży samolotem. Aktorkę widzimy w maseczce chirurgicznej, która nie chroni przed zakażeniem.

Kate Hudson opublikowała na Instagramie zdjęcie z samolotu, gdzie odbywa podróż w maseczce chirurgicznej. Wiele gwiazd i celebrytów wraca do swoich domów i jest zmuszona do odbycia kwarantanny. Cały świat jest zaniepokojony obecną sytuacją i szybkością rozprzestrzeniania się koronawirusa

 

Kate Hudson pokazała się w maseczce ochronnej - fani ostrzegają aktorkę

Gwiazda nie kryła swojego zaniepokojenia obecną sytuacją. W wielu krajach zaostrzone środki ostrożności pojawiły się już w lutym. Hudson odbywała w tym czasie podróż samolotem. Całą drogę przebyła w maseczce chirurgicznej. Czujni obserwatorzy Kate zwrócili jej uwagę, że założona przez gwiazdę maska niestety nie ochroni jej przed koronawirusem:

Jeśli się martwisz możliwością zarażenia, tylko maseczka typu N95 działa, jak należy.
Kochana! Ta maska niestety nic nie da!

- czytamy pod zdjęciem Hudson.

Jaka maska skutecznie ochroni przed zakażeniem koronawirusem?

Fani Kate Hudson mają rację - nie każdy tym maseczki ochroni nas przed zakażeniem panującym obecnie wirusem. Zwykłe maski ochronne i chirurgiczne nie wystarczą. Musimy się zaopatrzyć w maski ze specjalnym filtrem, oznaczone numerem N95. Jak podaje WHO, maseczki powinny nosić jedynie osoby, u których występują objawy koronawirusa lub które pozostają w kontakcie z osobami zakażonymi. Portal "Twoje zdrowie" przytacza wypowiedź dla PAP Life płk prof. Krzysztof Korzeniewskiego, który jest kierownikiem Zakładu Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej Wojskowego Instytutu Medycznego:

Maseczki służą przede wszystkim do ochrony osób zakażonych, aby nie stanowili zagrożenia dla otoczenia

- powiedział Korzeniewski. Warto podkreślić, że same noszenie maski nie wystarcza. Pamiętajmy o należytych środkach ostrożności, prawidłowym myciu rąk i ograniczaniu opuszczania domów. 

Joanna Koroniewska wypowiedziała się na temat koronawirusa:

Zobacz wideo Joanna Koroniewska o koronawirusie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.