Idealny plank? Krissy Cela tłumaczy krok po kroku, jak prawidłowo zrobić deskę

Plank nie należy do twoich ulubionych ćwiczeń? Być może wykonujesz go niewłaściwie. Instagramowa trenerka wyjaśnia, co należy zrobić, by plank wreszcie był idealny.

Krissy Cela uchodzi za jedną z najładniejszych fitness celebrytek na Instagramie. Udostępniane przez trenerkę ćwiczenia i porady mają pomóc obserwatorkom osiągnąć cele związane z kondycją i dobrym samopoczuciem. 

Krissy CelaKrissy Cela Krissy Cela - instagram

Prezentowane przez Krissy treningi można wykonywać nie tylko w siłowni, ale także w domu. Trenerka uczy, jak doskonalić swoją technikę, by zyskać pewność, że ćwiczenia przyniosą najlepsze rezultaty. Tym razem podzieliła się filmikiem dotyczącym planka, czyli deski.

Czym właściwie jest plank?

Plank z pozoru wygląda na proste ćwiczenie, jednak w rzeczywistości jest bardzo wymagające. Angażuje wiele partii mięśni na raz - jednocześnie pracują m.in mięśnie brzucha, pleców, ramion i nóg. Choć deska stanowi zmorę większości trenujących, przynosi naprawdę zaskakujące efekty. Prawidłowe wykonanie tego ćwiczenia niesie za sobą także korzyści zdrowotne. Plank wzmacnia mięśnie tułowia, mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę i pomaga na ból pleców.

Wykonywanie planka wymaga dyscypliny, wytrzymałości oraz zachowania równowagi. Jak prawidłowo zrobić to ćwiczenie, by móc cieszyć się pozytywną zmianą nie tylko sylwetki, ale też zdrowia? Krissy Cela rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Jak wygląda prawidłowe wykonanie deski?

Opublikowała na swoim Instagramie kilka wskazówek, które mogą pomóc ci w wykonaniu planka idealnego. Oto one:

 
  1. Przede wszystkim pamiętaj, by chronić swoje przedramiona. Trening wykonuj na przeznaczonej do tego macie. 
  2. Łokcie i stopy ustaw w linii prostej, równolegle do siebie. Nogi rozstaw na szerokość ramion.
  3. Podnosząc ciało z ziemi, napnij brzuch i pośladki, korygując umiejscowienie miednicy i głowy. Trzymaj ciało równolegle do ziemi, ale nie za blisko niej. Unikaj nadmiernego wypychania bioder do góry.
  4.  Twoja głowa powinna znajdować się w linii kręgosłupa. Nie patrz w górę, w lewo ani w prawo. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.