Koronawirus - jak poprawnie myć ręce? Większość z nas robi to niedokładnie

Prawidłowe mycie rąk jest niezwykle ważne i stanowi jeden ze środków zapobiegawczych przed zarażeniem się koronawirusem. To niezbedny element bezpieczeństwa nie tylko dla nas, lecz także dla każdego człowieka, który ma z nami kontakt.

Środki ostrożności w przypadku pandemii, z którą oficjalnie mamy już do czynienia, są niezwykle ważne. Możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na naszą odporność ma prawidłowe mycie rąk. W przypadku panującego obecnie koronawirusa dbanie o właściwe środki ostrożności pełni niezwykle ważną funkcję.

 

Jak prawidłowo myć ręce?

Podczas ataku koronawirusa musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe mycie rąk - większość z nas niestety robi to niewłaściwie. Miejmy zawsze przy sobie środek antybakteryjny - używajmy go jak najczęściej. Niestety sam płyn nie wystarczy - zwróćmy uwagę na prawidłową technikę mycia rąk, składającą się z następujących kroków:

  1. Zwilż obie dłonie ciepłą wodą, nałóż mydło w zagłębienia rąk.
  2. Namydl wewnętrzną powierzchnię obu dłoni.
  3. Spleć palce i namydl je.
  4. Namydl kciuk u jednej z dłoni i dokładnie umyj, to samo powtórz z drugim kciukiem.
  5. Pokryj mydłem zewnętrzną część dłoni, drugą ręką. Powtórz ten proces z drugą dłonią.
  6. Namydl i umyj porządnie oba nadgarstki.
  7. Dokładnie spłucz mydło, a następnie wytrzyj porządnie ręce.

Cały proces powinien zająć 30 sekund. Warto wiedzieć, że brytyjscy specjaliści doszli do takich wniosków badając grupę lekarzy i pielęgniarek, którzy stosowali różne metody zachowania czystości rąk. Jak podaje magazyn "Women's Health" jedna grupa myła ręce trzyetapową metodą przy użyciu płynu dezynfekującego na bazie alkoholu. Druga grupa zastosowała powyższe siedem kroków. Po testach okazało się, że drugi sposób jest zdecydowanie bardziej skuteczny. Lekarze, którzy myli ręce metodą siedmiu kroków, mieli mniej bakterii, niż osoby, które posłużyły się tylko płynem antybakteryjnym. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.