Pojawiły się nowe sugestie w sprawie koronawirusa. Eksperci zalecają rezygnację z siłowni i sauny. Wilgoć sprzyja wirusowi

Lekarze ostrzegają, że pot i brudny sprzęt mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania wirusa, a zwolenników fitnessu uznał za grupę "wysokiego ryzyka". Specjaliści skupili się nie tylko na salach treningowych, ale też zalecili unikanie łaźni parowych.

Koronawirus przyczynił się do powstania światowego chaosu. Poszczególne kraje zamykają coraz to nowe placówki, a my pytamy, co z siłowniami? Zdania są podzielone, jednak wiele wskazuje na to, że sale treningowe mogą stanowić realne zagrożenie.

SiłowniaSiłownia vitalia.pl

Eksperci ostrzegają, że osoby chodzące na siłownię mogą znaleźć się w grupie podwyższonego ryzyka, ponieważ intensywnie się pocą. Na łamach australijskiego ABC dr Norman Swan powiedział, że w najbliższych tygodniach powinno się unikać nie tylko siłowni, ale też saun, gdyż wilgoć sprzyja rozprzestrzenianiu zarazków.

Jeśli nie chcemy rezygnować z uczęszczania do siłowni, musimy zachować szczególną ostrożność. Przed odwiedzeniem sali treningowej należy dowiedzieć się, czy sprzęty są dezynfekowane, a najlepiej będzie osobiście odkazić sprzęt preparatem dezynfekującym powierzchnie zarówno przed, jak i po zakończeniu ćwiczeń, a przyrządów dotykać jedynie przez chusteczkę. Trzeba też unikać wilgotnych miejsc i często dezynfekować dłonie.

Jak chronić się przed koronawirusem?

Bez względu na decyzję związaną z uczęszczaniem do siłowni, warto przestrzegać podstawowych zasad profilaktyki, aby zminimalizować ryzyko zakażenia COVID-19:

  • Częste mycie rąk z użyciem wody i mydła bądź stosowanie płynów/żeli dezynfekujących na bazie alkoholu
  • Unikanie dotykania twarzy
  • Zachowywanie co najmniej jednego metra odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę
  • Zakrywanie zgiętym łokciem lub chusteczką ust i nosa podczas kaszlu oraz kichania, natychmiastowe wyrzucenie chusteczki do zamkniętego kosza i niezwłoczne umycie bądź zdezynfekowanie rąk
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.