Ruch, dieta, sen i nie tylko. Znana trenerka zdradza, że małe zmiany w stylu życia mogą dać wielki efekt

Trudno zaprzeczyć, że od małych rzeczy wszystko się zaczyna. Stopniowe podejmowanie drobnych kroków może mieć ogromny wpływ na efekt końcowy. Kelsey Wells zdradziła, od jakich zmian zaczęła, by osiągnąć fitnessowy sukces. Warto wprowadzić je do codziennego rozkładu dnia.

Kelsey Wells jest osobistą trenerką, która w zdrowym stylu życia odnajduje siłę. Swoją przygodą z fitnessem dzieli się z kobietami, które chcą wzmocnić i odżywić swoje ciało, a w efekcie zbudować wiarę w siebie i samoakceptację. Motywuje nie tylko podczas treningów personalnych, ale też na swoim swoim blogu. W jednym z motywujących wpisów Kelsey postanowiła opowiedzieć o metodzie małych kroków, która od lat prowadzi ją do osiągnięcia sukcesu.

Na zdrowy styl życia składa się wiele elementów, ale kluczem do sukcesu jest umiejętność doceniania prostych zmian. Właśnie o tym przez lata swojej fit podróży przekonywała się Kelsey Wells. Trenerka przekonuje, że większość znaczących osiągnięć jest wynikiem małych zmian, które procentują w czasie. To nasze proste, codzienne wybory sprawiają, że widoczna jest prawdziwa różnica.

Kelsey WellsKelsey Wells Kelsey Wells - instagram

Zmiany, które wprowadziła do swojego życia Kelsey Wells

Kelsey dzieli się z podopiecznymi swoimi doświadczeniami, które mogą zainspirować do pójścia naprzód i wprowadzenia stosownych zmian. Wielokrotnie powtarza, że nigdy nie jest za późno na wprowadzenie chociaż jednej zmiany w swoim życiu. 

Priorytetem jest nawodnienie

Utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia ma same zalety. Poprawia trawienie, zapobiega wzdęciom, hamuje apetyt, a także oczyszcza i ujędrnia skórę. To najprostsza zmiana, którą można wprowadzić natychmiast. Do wody można dodać orzeźwiającą miętę, plastry cytryny bądź ogórka.

Liczy się każdy ruch

Aby zrzucić kilogramy i poczuć się zdrowiej, nie trzeba od razu katować się na siłowni. Zmiany powinny być wprowadzane stopniowo. Tak naprawdę każdy rodzaj aktywności ma znaczenie. Jakakolwiek odmiana ruchu fizycznego - spacer, rower, taniec, delikatne ćwiczenia w domu, a nawet sprzątanie - powtarzana każdego dnia sprawi, że efekty będą zniewalające. 

Zmiana nawyków żywieniowych powinna zachodzić stopniowo

Nagła rezygnacja ze wszystkiego, co dotychczas stanowiło podstawę diety, nie wróży nic dobrego. Włączanie zdrowych rzeczy do jadłospisu krok po kroku gwarantuje stopniowy przypływ energii bez chęci powrotu do dawnych nawyków. Warto skupić się na tym, że dieta ma przede wszystkim odżywić ciało.

Kelsey WellsKelsey Wells Kelsey Wells - instagram

Dieta to ciągłe eksperymenty

Aby znaleźć ulubione zdrowe smaki, należy próbować wszystkiego. Z jedzenia powinna płynąć radość, a będzie to możliwe, jeśli posiłki staną się zadowalające nie tylko dla ciała, ale też podniebienia. Zdrowa żywność nie może też być nudna, a jadłospis - monotonny. Poszukiwanie nieznanych potraw to dobra zabawa!

Sen jest istotny

Podczas snu odpoczywa ciało, umysł i emocje, a jego korzyści są widoczne niemal natychmiastowo. Niedobór snu może prowadzić do przejadania się i zmniejszenia efektywności w ciągu dnia. Przez pół godziny przed zaśnięciem należy unikać spędzania czasu przed ekranem. 

Wdzięczność też ma znaczenie

Warto doceniać to, co się ma, szczególnie kiedy na wszystko brakuje czasu. Kilka minut dziennie na podsumowanie swoich osiągnięć pozwoli się zatrzymać i włączyć pozytywne myślenie na swój temat. Kelsey Wells prowadzi dziennik wdzięczności, w którym przed snem wypisuje wszystko, z czego jest w swoim życiu dumna. To pozwala skupić się na pozytywach i zmienić nastawienie. Ta niewielka zmiana ma ogromny wpływ na efekt końcowy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA