Co je mistrzyni CrossFit 2019, Tia-Clair Toomey? Nigdy nie chodzi głodna

Tia-Clair odkryła, że najważniejsze w zdrowym odżywianiu jest słuchanie własnego ciała. Mistrzyni CrossFit 2019 je to, na co ma ochotę, ale zgodnie z wytycznymi dietetyka.

Dla mistrzyni CrossFitu każdy dzień jest inny, bez względu na to, czy ma akurat podwójne treningi, czy też wybiera się na rowerową przejażdżkę - najsilniejsza kobieta świata zawsze jest w ruchu, ale piękno CrossFitu polega na tym, że posiada mnóstwo odmian.

Tia-Clair ToomeyTia-Clair Toomey Tia-Clair Toomey - instagram

Zdrowa dieta Tii-Clair Toomey ułożona jest według ścisłych wytycznych, ale to, co aktualnie znajduje się na jej talerzu, zależy od potrzeb ciała. 

Odkąd Tia rozpoczęła pracę z Simone Jane Arthur, trenerką żywienia w The Method, nauczyła się intuicyjnie jeść i zwracać szczególną uwagę na składniki w swoim jedzeniu. Zrozumiała, jak ważne jest słuchanie własnego ciała - to otworzyło jej oczy i zrewolucjonizowało dotychczasowy sposób żywienia. 

Dieta według trenerki Simone Jane Arthur:

Łosoś z imbiremŁosoś z imbirem pinterest.com

Śniadanie:

Po przebudzeniu Tia nawadnia się wodą z odrobiną cytryny, bądź octu jabłkowego. W zależności od humoru zjada owsiankę z jagodami, truskawkami i malinami albo stawia na śniadanie białkowo-tłuszczowe i wybiera jajecznicę z bekonem z indyka i awokado. Najbardziej lubi jajecznicę w połączeniu z tostami na zakwasie. Takie połączenie sprawia, że Tia nie odczuwa głodu przez długi czas i wytrzymuje do kolejnego posiłku.

Lunch:

Tia uwielbia jeść gotowane lub smażone na oleju kokosowym warzywa. Do całości dodaje odpowiednie źródło białka. Przykładowym daniem Tii może być ryba, kurczak lub stek ze szparagami i ziemniakami bądź jajka na bajglach. 

Obiad:

Ulubiony obiad Tii, który można spakować do pudełka i zabrać ze sobą to ugotowany jarmuż posypany solą z łososiem lub stekiem. Taki obiad jest lekki i zdrowy. Tia decyduje się na mniejsze obiady, ponieważ zjada je dopiero wczesnym wieczorem i chce dać organizmowi czas na relaks przed snem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.