Podwyższony cholesterol - szukasz skutecznej metody na jego obniżenie bez leków? Wypróbuj nasze sposoby

Podwyższony poziom złego cholesterolu może przynieść wiele negatywnych skutków. W imię zasady "lepiej zapobiegać, niż leczyć" przedstawiamy naturalne sposoby, które pomogą w obniżeniu tej substancji bez stosowania leków.

Za wysoki poziom złego cholesterolu może przyczyniać się do pojawienia problemów z sercem, miażdżycy, wysokiego ciśnienia. Zwiększa ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera oraz raka. Brzmi naprawdę przerażająco. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz obniżyć poziom LDL, nie stosując leków. Jak to zrobić? 

7 sposobów na obniżenie poziomu złego cholesterolu

Zastosowanie kilku zmian w swoich codziennych nawykach może naprawdę pomóc w walce z niewłaściwą ilością LDL-u we krwi. Co zrobić, aby nie dopuścić do zbyt wysokich poziomów tej substancji w naszym organizmie? 

Włącz do diety płatki owsiane i jagody

Jak donosi magazyn "First for Women" spożywanie nawet kubka płatków owsianych z jagodami dziennie pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu już o 10 proc. w miesiąc! Wspomniane płatki posiadają wysoką zawartość wyjątkowej jakości błonnika, który pomaga blokować osadzanie się cholesterolu. Dodatkowo jagody zawierają antocyjany, które są silnymi przeciwutleniaczami, redukującymi ilość wolnych rodników.

Suplementuj witaminę E

Systematyczne dostarczanie odpowiedniej ilości witaminy E pozwala na obniżenie poziomu LDL o 25 proc. Jej niezwykłe właściwości potrafią wyłączyć enzymy w wątrobie, które wytwarzają blokujący tętnice cholesterol.

Wypróbuj mocy jogurtów

W jogurtach znajdują się żywe kultury bakterii, których codzienne dostarczanie organizmowi w dwa miesiące obniżają LDL o 9 proc. Spróbuj codziennie zjeść jeden jogurt, najlepiej naturalny. Możesz do niego dodać porcję owoców oraz płatków owsianych. 

Na przekąskę wybierz surowe warzywa

Trzy porcje surowych warzyw w diecie potrafią zdziałać cuda. Ich odpowiednia ilość pomaga zmniejszyć zaległe płytki cholesterolu w tętnicach aż o 38 proc. Składniki odżywcze, znajdujące się w warzywach sprawiają, że cząsteczki kłopotliwego LDL stają się zbyt śliskie, aby przyklejać się do ścian tętnic. 

Pij herbatę typu rooibos

W tym niezwykłym napoju kryje się aspalatyna, która działa przeciwzakrzepowo. Ta substancja pomaga również na wyrównanie poziomu tłuszczy we krwi. 

Pamiętaj o relaksie

Właściwy odpoczynek i redukcja poziomu stresu umożliwia redukcję poziomu kortyzolu, który z kolei wpływa na nadmierną produkcję złego cholesterolu. 

Pamiętaj o ćwiczeniach

Trzeba to zapamiętać raz na zawsze - odpowiedni poziom aktywności fizycznej jest niezbędny, aby cieszyć się z dobrego zdrowia. Już 20 minut podnoszenia ciężarów pomaga w redukcji LDL-u. Tak długo, jak dbasz o rozrost mięśni i regularne treningi, pomagasz organizmowi w zwalczaniu złego cholesterolu.

Chcesz szybko spalić tkankę tłuszczową? Trenuj z nami turbospalanie:

Zobacz wideo Chcesz szybko spalić tkankę tłuszczową? Trenuj z nami turbospalanie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.