Dieta bananowa może trwać dzień, trzy dni, tydzień, a nawet miesiąc. Czy warto ją stosować?

Dieta bananowa pochodzi z Japonii i obiecuje szybkie zrzucenie kilogramów. Ponadto może przyczynić się do oczyszczenia organizmu. Jest dosyć restrykcyjna, dlatego nie sprawdza się w długotrwałym menu. Jaki rodzaj bananowej diety najlepiej wybrać?

Banany to słodkie, smaczne i zdrowe owoce. Mogą pojawiać się w codziennym jadłospisie osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Okazuje się, że świetnie poradzą sobie także jako podstawowy składnik odchudzającego menu. Dieta bananowa pomoże oczyścić organizm, a przy dłuższym stosowaniu wpłynie na utratę masy ciała. 

Dieta bananowa została opracowana przez japońską farmaceutkę Sumiko Watanabe, a dzięki książce Morning Banana zaczął mówić o niej cały świat. Nieco delikatniejszą wersją diety bananowej jest dieta Poranny Banan, która sugeruje spożywanie żółtych owoców jedynie na śniadanie.

Smoothie bananowe przygotujesz w 3 minuty.Smoothie bananowe przygotujesz w 3 minuty. Pinterest

Podczas stosowania diety bananowej musisz ściśle trzymać się narzuconego jadłospisu. Odstępstwa nie wchodzą w grę. 

Ogólne zasady diety bananowej

Łączna dzienna kaloryczność posiłków nie może przekraczać 1000 kcal. Pamiętajmy, że to zbyt mało i nie przedłużajmy diety. Takie restrykcje spowalniają metabolizm i są niebezpieczne dla zdrowia - nie zaspokajają ilości energii potrzebnej do przebiegu podstawowych procesów biologicznych. To z kolei ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Z tego powodu nie jest polecane stosowanie diety bananowej przez dłuższy czas. 

Jednodniowa dieta bananowa

Jeden dzień diety bananowej nie prowadzi do utraty wagi. Może jednak przyczynić się do oczyszczenia organizmu. Dopuszcza się zjedzenie 6 bananów w ciągu całego dnia. Nie można zapominać o wodzie, która jest bardzo ważna podczas detoksu. Do każdego z posiłków na diecie bananowej można dodać maślankę, pomidora, paprykę, mleko, jogurt naturalny oraz jabłko. 

Trzydniowa dieta bananowa

Ta wersja diety pozwala oczyścić organizm, ale też pozbyć się kilku kilogramów w ekspresowym tempie. Podczas diety trwającej trzy dni można zjeść tylko trzy banany w ciągu każdego dnia. Do wszystkich posiłków należy wypijać szklankę tłustego mleka. Równie istotna jest woda, której ilość na diecie bananowej - zarówno jednodniowej, jak i dłuższej - powinna dojść nawet do 3 litrów dziennie. 

Tygodniowa dieta bananowa

Siedmiodniowa wersja diety pozwala na zrzucenie nawet siedmiu kilogramów w trakcie jej trwania oraz przyczynia się do oczyszczenia organizmu. Nie spodziewajmy się, że w tym czasie poćwiczymy. Nie wystarczy na to sił. Spożywane trzy razy dziennie posiłki, oprócz banana, powinny zawierać płatki owsiane, jogurt naturalny, miód oraz jabłko. 

Pamiętajmy, że najzdrowszą dietą zawsze będzie ta pełnowartościowa, która dostarcza organizmowi wszystkich wartości odżywczych, przyspiesza metabolizm i nie wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.